Skocz do zawartości

STAR WARS Episode III


Duncam

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem 16-tego w poniedziałek na tym filmie, na przedpremierowym pokazie dla prasy. No i się rozczarowałem :-(

Zresztą zgodnie z przewidywaniami. Anakin Skywalker to jednak gość. Najpierw przeszedł na złą stronę z miłości, troski o zdrowie żony i umiłowania demokracji oraz państwa prawa, a potem dokonał samozapłonu i samougaszenia swego ciała. A medycynę to mieli raczej gorszą niż nasz Fundusz Zdrowia - nawet odciętych rąk i nóg nie zbierali do przyszycia, tylko od razu sztuczne. No super film...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
Panowie.Po pierwsze, to jak dotad nkt nic nie pisał na temat "Star Wars , a fakty historyczne".
Po drugie, wszyscy są przeciw, a ja jestem za powielaniugniotów" takich, jak TTSz", ponieważ nawet Tarantino wychował sie na gniotach, a wielkim rezyserem jest/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo Amerykę odkryli!! :>>

Przecież wiadomo, że złe imperium było wzorowane na nazistach na płaszczyźnie mundury broń itp. I jest jeszcze taka amerykańska szmira o kosmicznych marinesach co walczą na obcych planetach z ogromnymi potworami - swego czasu to nawet 'hitem' było.... żołnierze kosmosu bodajże. No tam to oficerskie mundury wyglądają jak nowo powstającej bundeswery w 1946 czubek w czubek! (znaczy nazi, ale bez wiadomych oznaczeń) :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczesku idzie to jakoś tak, od razu przepraszam jeżeli piszę nie dokładnie ale czeskiego ni w ząb.
vadere - Lukie Lukie ja sem twoi tatinek
Lukie - ne to ne je możni
Vadere - ano to sem ja
Vadere - Podiwej na moj swetlni Nożik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977)

425 The standard storm trooper blaster is a British Sterling sub-machine gun minus its magazine but with other bits tacked on.
425.01 The Sterlings do have magazines fitted, they are the small 10 or 15 round type, not often used and much less obtrusive than the standard curved 32 round magazine.

426 The heavier weapons carried by the stormtroopers are German MG42 machine guns, disguised with some extra hardware.

427 Han Solo's (Harrison Ford) gun is basically a Mauser C96 machine pistol, sometimes known as the broom handle Mauser.
427.01 Simon Ward, as Winston Churchill, can be seen using an original Mauser in Young Winston.

428 The bomb run against the Death Star used scenes from The Dam Busters as templates.

429 The big space battle between rebel and Imperial fighters used the big air battle scene in Battle of Britain as a template.

http://www.partsofsw.com/item.htm - co przerobiono na co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.horizonslarp.co.uk/forum/viewtopic.php?p=48&highlight=&sid=d4abcf4006492659fd3fbdaa155796f6

BlasTech A280 (Rebel Snow Soldier rifle) = German MP44 assault rifle (circa WWII)
DL-44 (Han Solo blaster) = German Broomhandle" Mauser
BlasTech DLT-20A (IG-88�s gun) = Highly modified German MP44 machine gun
BlasTech E-11 (Stormtrooper standard issue) = Sterling Arms L2A3 submachine gun
Boba Fett's EE-3 (Boba Fett�s blaster) = modified Webley & Scott No. 1 Mark I flare gun

http://www.partsofsw.com/bta280.htm

I jeszcze mozna by tak wymieniac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie