Skocz do zawartości

Wieże przeciwlotnicze


maxikasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Pytanie do Pasta:
wiesz coś może o opuszczonej obecnie willi obok bunkra,
jakośdziwnie tak się fajnie zachowała.
Pyt. nr 2 :
Walki na Brochowie- ostatnio tam zbłądziłem i żałowałem, że nie wziołem aparatu-tak pięknie postrzelanych kamienic
dawno nie widziałem.

Pzdr.Zdolnyślązak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
opuszczona willa - to chyba od niedawna jeszcze niedawno była tam firma komputerowa
Co do Brochowa to walki nie trwały tam długo. Jakoś nie rzuciły mi się w oczy jak czytałem Leuthen ma pewnie lepsze informacje . A ślady po kulach znajdziesz w wileku ścianach kamienic , przejdź się kiedyś Glinianą i okolicami.

A te otwory w ścianach to nie są otwory strzelncze??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Odnosnie bunkra przy Strzegomskiej to w trakcie walk Rosjanie zrobili wylom w jego scianie, tyle przynajmniej znalazłem we wspomnieniach z walk. A przy okazji to w środku zorganizowano szpital polowy lub zborczy punkt opatrunkowy o dlatego nie bylo az tak silnej obrony samego bunkra, a jedynie" najbliższych okolic.

Pozdrawiam K(?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie jestem z Poznania ale wiem, że takie obiekty są także Poznaniu w okolicach rz. Warty więcej niestety nie mogę powiedzieć czy sa to schrony plot. czy tez wieze art.
Poznanioki pomóżta!!!
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby były przeciwlotnicze bo były to wieże radarowe, jeśli zaś chodzi o wieże artyleryjskie takie jak niemieckie to wydaje mi się, że budowanie ich nad kanałem byłoby pozbawione sensu. Wieże były budowane w miastach, żeby wysoko rozmieszczone działa miały nieograniczone pole ostrzału, nad brzegiem morza starczyło sciąć drzewa zamiast budowac takie kolosy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ndrew, pokazane przez Ciebie wieże wprawdzie „nad Kanał” wystawały, ale stawiane na jego dnie raczej były :-)

Magachowi chodziło, jak sądzę, o te wieże, co to też „nad Kanałem” stały, ale stały zdecydowanie bardziej na brzegu :-)

Swoją drogą to i powojenna historia tych konstrukcji (pokazanych przez @ndrewa znaczy) też bardzo ciekawa była – na jednej z nich zagnieździła się nawet w latach 60-tych „piracka radiostacja”, co to podatków za emisję reklam płacić nie chciała i „ład w eterze” olewała.

Pozdrawiam, Darda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
wroclaw bunkier na legnickiej zostal zdobyty przez rosjan bylo to tak: piechur Iwan issajew znalazl przejscie przez obronne okrezna wokol bunkra doprowadzajac do niego saperow z ladunkiem 200Kg MW bunkrem zatrzaslo i przez otwor zaczeli wybiegac niemcy Issajew kiedy skonczyly mu sie naboje do PPszy zaczal rzucac w niemcow flarami i butelkami z benyzna rosjanie wylapali znaczna czesc zalogi Iwan Issajem zostal udekorowany zlota gwiazda bohatera zwiazku radzieckiego zginal od kuli snajpera na placu 1 maja.." z perspektywy niemcow wygladalo to tak ,,,naszym bunkrem kilkukrotnie potrzaslo jednak nie wyrzadzilo wiekszy szkod nagle poczulismy jak caly bunkier sie trzesie zagaslo swiatlo i pojawil sie dym wydostalismy sie z bunkra w wejsciu byly plomienie jakos udalo mi sie uciec w gruzach doczekalem kapitulacji" sa to opisy z ksiazki Joncy Upadek festung breslau..Co do tych bunkrow w zadnym wypadku nie byly one stosowane jako wieze P.lot z dwoch powodow 1)za slaby strop 2)za slabe sciany ogolnie bunkry te sa raczej nie wiadomego przeznaczenia niektorzy twierdza ze maja one cos wspolnego z metrem w kazdym badz razie armat na nich nie bylo..

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie