Skocz do zawartości

Jesienna fotozagadka


Alkali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proponuję małą fotozagadkę dla „rozruszania” szarych komórek.
Obok jest zdjęcie – pytania są trzy :
- co ono przedstawia (najłatwiejsze),
- kiedy zostało wykonane - +/- 5 lat,
- gdzie zostało wykonane.
Wprawdzie nagród nie przewiduję ale pobawić się warto :-)

Pozdrawiam,
Alkali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przypuszczałem najszybciej poszło rozpracowanie pierwszego członu pytania. Oczywiście macie rację, to Flak 8,8 cm.
Wszyscy lokalizujecie miejsce na naszym wybrzeżu, tu także macie rację. Jednak w pozostałych kwestiach razie troszku zimnowato ;-)

Alkali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie Nowy Port to Brzeźno, to te okolice, a co do roku wykonania zdjęcia pomyślałem że można podejść do tego od strony erozji wydmy, powiedzmy ok. 10 lat jeśli armata stała kilkanaście metrów od plaży, czyli gdzieś 1955.
pozdrawiam
mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No i Kolega Macek wygrywa lizaka :-))

Faktycznie to plaża w Chałupach czyli wszyscy obstawiający półwysep mieli rację. Zostało wykonane latem 1986 r. po bardzo silnym sztormie. Woda „wypłukała” wówczas z wydm wiele sprzętu w tym tę 8,8-tkę. Zdjęcie jest wykonane już po akcji spychacza, który z uporem maniaka usiłował wepchnąć działo z powrotem w wydmę.

Taak, zagadka rozwiązana ale pozostają refleksje i pytania. Jakie były dalsze losy tego działa, czy należał do jednej z baterii przeciwlotniczych marine rozstawionych po półwyspie czy też przewlekła je z sobą jakaś wycofująca się jednostka.

Dzisiaj taka armatka byłaby nie lada sensacją, wówczas chyba stanowiła jedynie element szpecący sielski krajobraz zapełnionej letnikami plaży.

Czy zwróciliście Koledzy uwagę na dość ciekawą, skrzynkową osłonę na powrotniku ? Nie wiedziałem dotąd czegoś takiego. Ktoś wie po co ją zakładano ?

Pozdrawiam,

Alkali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie