Skocz do zawartości

wieża z Pantery


Gość Deathwatch

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 months later...
  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mam pytanie do kogoś, kto widział wieżę na własne oczy: na zdjęciach przed piaskowaniem jest w kolorze szarym, a po piaskowaniu i malowaniu wygląda jakby była na uzbrojeniu obecnego WP.
Czy przed piaskowaniem były widoczne jakieś resztki ewentualnego kamuflażu?
No i czy można by zamieścić dokładniejsze fotki wieży SPRZED PIASKOWANIA ?

pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka fotek z przed piaskowania wykonałem je w tym samym czasie co zamieszcone wyżej niestety z farby orginalnej nie zachowało się nic
pomyślę nad tym i może wyslę je bocianowi na galerię tylko niewiem czy będą się one dobrze prezentować ponieważ wieża przed remontem stała wśród innych pojazdów i niestety musiał bym wymazać całe tło a to niesmacznie bedzie wyglądać
jeżeli będzie więcej apeli o te fotki to wystawię razem z tymi po remoncie
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w galerii:http://www.odkrywca-online.com/index1.php?action=galerie&nazwa=lufa
Choć więcej fotek zawsze miło widziane:)
Też bym się dowiedział dlaczego akurat ten kamo został wybrany i na jakiej podstawie, wiem też, że zawsze będą tacy co stwierdzą, że akurat ten, czy inny nie pasuje:)
Tak, czy inaczej wygląda ładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam. Tak się składa, że byłem jednym z zaangażowanych bliżej w pozyskanie wieży dla Muzeum Narodowego w Szczecinie. Wstępny remont wieża przeszła w Szczecinie w 7 RWT. Kamuflaż był widoczny w wielu miejscach. Mam sporo zdjęć z tego etapu i może będzie cokolwiek widać. Przeważał kolor jasnozielony (chyba bardzo późna wersja), niemal groszkowy. I były plamy rdzawobrązowe w dość ciemnym odcieniu. No i zewsząd prześwitywała minia ołowiowa. Lufa rzeczywiście KwK 42 7,5 cm. Brak jarzma. Prawdopodobnie odpadło podczas wysadzenia obiektu po wojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

prawdopodobnie nigdzie nie trafi
jest teraz w depozycie w zakładzie remontowym wojskowym w czarnym i jest tam eksponowana przy bramie wejsciowej
jak dobrze pujdzie niedługo wieża będzie miała orginalne łoże po którym będzie się obracać jak w czasie wojny

pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Yes , it is still at the InstBatl. at the training ground at Czarne . Here a few pic I took at my visit after Easter Holidays :

http://panzer-archiv.marcof.de/forum/viewtopic.php?t=2686

Greets ,

Jan-Hendrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ja tylko dodam że istniało kilka wersji schronów drewnianych pod Pantherturma.
A betonowe są znane z fotek wykonanych we Włoszech około 1944r.Pisze betonowe a nie R-687 bo nie widać dokładnie czy to obetonowane przywiezione stanowisko stalowe typu 'box' i potem obetonowane czy
konstrukcja betonowa schronu robiona na miejscu.

Pzdr.
@ndrew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta stanowiła bezpośrednia podstawę pod wieże.Rozkładała obciążenie(własne i te występujące podczas strzelania) na większa powierzchnie i uławtiała montaż.

Ciekawe jak zrekonstruują to stanowisko w Szczecinie tzn jaki schron wybudują...

Pzdr.
@ndrew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie