Skocz do zawartości

Polskie bunkry


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 226
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Tia :D A ostatnio w TV jakiś dziennikarz snuł rozważania o osyjskiej" duszy Stalina :))))))

Co do intensywnych walk - z pobliskiego Przemyśla sa podobne fotki, a na pierwszym planie maleńkie kopczyki z krzyżami gustownie zwieńczonymi stalhelmami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam parę fotek od siebie do polskich bunkrów";-)
Kawał wielkiej i dobrej roboty zrobili ludzie ze stowarzyszenia Pro Fortalicium", którzy wręcz zawodowo zajmują się naprawą i walką o odzyskanie blasku polskim umocnieniom z okresu II Rzeczpospolitej...
M.in taki bunkier, który od podstaw wyremontowali jest polski schron bojowy Sowiniec" obszaru warownego Śląsk. Miałem okazję tam być i zrobiłem fotki, które tu zamieszczam. Miło było popatrzeć i cofnąć się w czasie...;-)
Blisko tego miejsca, gdzie znajduje się w/w schron miała miejsce Bitwa Wyrska", w której Niemcom nieźle się dostało, a trup słał się gęsto;-) ( to właśnie w tej bitwie brał tez udział nasz polski pociąg pancerny nr 54 Groźny" z kpt.Janem Rybczyńskim na czele, który niestety zginął na początku września i jak ustaliłem, leży obecnie wraz z innymi żołnierzami września w mogile cmentarza na terenie Tychów przy ul. Nowokościelnej, jednak brak jest opisu, w której mogile).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie już kiedyś było na forum. O ile dobrze pamiętam,to jest ono na drugiej stronie podpisane jako Teschin (chyba Cieszyn). Na bank nasz urban. Bodziu czy jest szansa na lepszą jakość tego zdjęcia na priv jprzybylo@neostrada.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie