Skocz do zawartości

Catadero

Użytkownik forum
  • Zawartość

    4 105
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Zawartość dodana przez Catadero

  1. Już w drugiej wojnie doceniono, ze nie ważne na czym lecz ważne by szybko (lub szybciej niż na piechotę).
  2. Tak jest, piecyk. Ale na pewno używany przez dywizję SS Wiking
  3. Możliwe, ale styl, mocowania i (być może - bo jak zwykle brak wymiarów) lekkie wygięcie w łuk sugeruje, że może być z główki rowerowej ramy. Przeczyść to trochę to może uda się odczytać nazwę. C.
  4. Dzięki. C.
  5. Plastikowy model czołgu. Jakiego ?
  6. I dzięki Hipolitowi - troszkę edukacji Moneta z RPA, stal pokryta brązem. Emitowano także monety stalowe pokryte miedzią - w różnych rocznikach. Napis "iSewula Africa" w języku ndebele - jednym z 11 oficjalnych języków RPA, którym włada około 700 tysięcy ludzi w tym kraju. C.
  7. Jak podają "internety" Śląska Wytwórnia Wódek Gatunkowych w Bielsku-Białej nosiła taką nazwę w latach 1991-2014. C.
  8. Galeonik - odpowiedź na to pytanie jest prosta: "wróbelek ma jedna nóżkę bardziej."
  9. Pierwsza fota-politycznie (teraz) niepoprawna Na trzeciej jakaś "setka", których wtedy było "na pęczki".
  10. Przy montażu opon stosowano pierścień oporowy (192). Wciskano go głęboko aby odsłonić rowek na pierścień zaciskowy (193). Czasem zdarzało się, że przy wypełnianiu powietrzem zmontowanego koła niedokładnie zamontowane pierścienie zostawały wystrzelone z obręczy, powodując czasem nawet śmiertelne obrażenia. Dlatego zazwyczaj stosowano klatki do montażu opon samochodów ciężarowych.
  11. Michał, no co Ty. To nie to pokolenie. C.
  12. Trudno ocenić bez "macania", ale coś mi podchodzi pod oleodruk.
  13. Chyba trafiłeś na 100%. Fot. 1 - Berliet PCK, Fot. 2 - Powojenny, licencyjny Berliet karosowany w Portugalii. Ilość okien (w tym drzwi) się zgadza.
  14. Autobus międzymiastowy, francuski, PANHARD z roku 1947. Tylko o jeno okienko krótszy od tego na pierwszej fotce Cypisa.
  15. Dwucylindrowy Indian Scout 600 z roku ok. 1926.
  16. Nie napisałem, że to jest taki sam autobus a tylko dałem przykład okienka. W samochodzie Renault, a nie Panhard. I na pewno na pierwszej fotografii do identyfikacji jest któryś z modeli autobusu Panhard. Dodatkowo, do porównania, koło autobusu z pierwszej foty i koło ciężarówki Panhard z 1943 roku i z 1946. Dla mnie jest to francuski Panhard. C.
  17. A jednak,,,francuz. przynajmniej tak mi się wydaje. Na drugiej fotce-stosowane w autobusach Renault okienko w burcie, by kierowca mógł widzieć chodnik. Porównywalny z nr 3. Kierownica jednak po lewej stronie - nr 1. - odchylana szyba przednia tylko przed kierowcą. Autobus jest co prawda o jedno okienko dłuższy od tych, które porównywałem ale może to nie była wcześniej wersja miejska (krótka) tylko np. międzymiastowa. W każdym razie stawiam na Panharda. C.
  18. Typ autobusu? Benzyniak zasilany gazem drzewnym z generatora.
  19. Zapewne "emigrant". Typowy wojskowy model samochodu Stoewer-Greif robiony dla Wehrmachtu. Zepsuty poprzez zrobienie go na cywila...Ale nowy nabywca zapewne zrobi z niego niemal oryginał i podniesie wartość rynkową. Początkowo prócz napędu 4x4 miał jeszcze wszystkie koła skrętne, zanim w 1940 r. zorientowano się, że konstrukcja jest mało przydatna w wojnie, za to kosztowna i znacznie spowalnia proces produkcyjny.
  20. Klamra śr. 45 mm. Do klamry powinien być brązowy pas 114,5 cm i szeroki na 4,5 cm. Pas znany z USA, dokąd przywieziony został najprawdopodobniej przez amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Zachodnich Niemczech. Opisany jako "prywatny pas oficera orkiestry" (cokolwiek to znaczy). Przypuszczam, że produkcji powojennej, skoro sygnowany "W.GERMANY". Z drugiej strony dziwne, ze amerykański kolekcjoner sugeruje, ze pas może mieć związek z elitarną jednostką SS Leibstandarte Adolf Hitler. Ale ja bym to między bajki włożył. Bo skąd wtedy "W> GERMANY" ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie