Skocz do zawartości

75 mm armata prawosławna


JoncaA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

To wlasnie najprawdziwsza 02/26 w czsie strzelań. Zdjecie W. Pikiela pochodzace z archiwum krakowskiego IKC. Niedawno odbitka pocztówkowa oferowana była na Allegro - wbrew pozorom to akurat zdjecie nie jest jakas specjalna rzadkoscia. Pan Pikiel zaopatrywal w pocztowki niemal wszystkie kantyny w jednostkach wojskowych.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że armata w błocie na 2 fotkach powyżej to jest to samo ale z różnych ujęć. Zgadza się padły koń, pochylenie armaty, położenie przy drodze.

Jesli chodzi o fotkę pocztówkową (jeden wyżej). Jakie kb ma wojsko. mosiny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mausery zaczeto wprowadzac w kawalerii okolo 30 roku; art.konna miala rzyliniowki" do 25/26, kiedy zaczeto ja przezbrajac w przerobke Mosina na amunicje mauserowska. Sadzac rowniez po ubrankach mamy rok mniej niz 30-ty. Zdjecie zrobione w 7DAK. To tyle bez powazniejszego kopania w papierach".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy o tą harmatę chodzi - ale fotka ładna.
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=15504&item=6104991019
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mietek,
nie wiem, czysmy sie dobrze zrozumieli jak chodzi o mosiny. Stosowane w WP byly od poczatku - normalny ruski 7,62 a od roku 1923 - to byly tez Mosiny, tylko przerabiane na amunicje 7,9 Mauser z dodanym kozlikiem pod bagnet, a od 25 z szyna pod bagnet(nasada).I uzywano ich do 39 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie