Skocz do zawartości

75 mm armata prawosławna


JoncaA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...
Czesc
Czytałem ostatnio ksiażkę M.Giętkowskiego i pogaje tam, że Mosin wz.91/98/25 był uzywany w artyleri konnej prawdopodobnie od 1927r do 1936r.W 36r.w artyleri konnej wprowadzono na uzbrojenie karabiny Mauser wz.98
Pozdrawiam
Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam
Fotek tego w koncu jest kupa ale nie wiem co juz masz. Te co sie pokazaly prawie wszystkie znam. Mam fotki i art konnej ale tez w wersji (przodka) piechoty. W Imperial War Museum w Duxford jest cala ex-Finska Putilowka z przodkiem (z tackami na amo), celownikiem i nawet kapturkami na czesci delikatne. Ciekawe to ze konstrukcja ogona sporo inna niz w tej zachowanej w MWP (chyba bardziej typowa). Nie pamietam roku produkcji dokladnie ale na pewno przedwojenna (tzn przed 1WS oczywiscie :) )(?1912). Zrobilem 50+ fotek, szczegolnie detali 'funkcjonalnych' i troche pomiarow. Jezeli cos z tego interesuje to daj znac na mojego maila. Poza tym chetnie jak bede tam nastepny raz to zmierze czy zbadam co trzeba, sa bardzo przychylni i uczynni i wlasciwie mialem wolna reke. A dobrych rysunkow artylerii (dla modelarza :) ) jest tak malo, ze naprawde warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 7 months later...

No, troche mnie na tym forum nie bylo, ale nie tak do konca sie balwanilem. Troche podciagnalem rysowanie armaty prawoslawnej, choc mi caly czas daleko do konca. Ale rzut z boku jako ilustracja do pozycji o bitwie pod Mokra (w Polonia Militaris", pewnie jeszcze we wrzesniu), sie nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Zwracam sie z uprzejma prosba o pomoc. Mam kilka pytan dotyczacych rosyjskiej 3 calowej armaty Putilowa model 1902 i modernizacje. Niekoniecznie jest to zwiazane ze sluzba tej armaty w WP, ale ze watek juz byl to…
Pytanie 1:
W jaki sposob nastepowalo przesuniecie lufy w poziomie. W zrodlach mozna znalezc +/- 4.5 lub +/- 6 stopni.
Oraz pytanie pomocnicze, czy ma ktos moze zdjecia rysunki osobnych elementow tego dziala, lufy, kolyski i loza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie