Skocz do zawartości

Stowarzyszenie - REKRUTACJA !!!!


Monti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
witam
wiec proponuje zrobic jeszcze jedno ulatwienie.
Monti moze umiescisz gdzies w necie deklaacje czlonkowska do sciagniecia.
Kazdy moze pobrac, wypelnic i wyslac na adres.... proponuje Kataniego :)) on rozpetal cala akcje :)

Katani jesli nie sprawia Ci to problemu to podaj adres pocztowy. Chetni wypelnia deklaracje i przesla ja do Ciebie. Dzieki temu szybko zbierzemy 15 osob. Potem zrobimy spotkanie i wybierzemy wladze. Zaproszeni beda wszyscy czlonkowie

pzodr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz trzeba by było aktualizować tę stronkę, no nie?

Katani, czy otrzymałeś listę?Czy w tej formie ma ona być. Przesyłam do Montiego i proponuję aby każdy wpisał swoje dane i przesyłał mailem dalej. Będziemy potem wiedzieli do kogo przesłać pocztą po podpis.Chyba tak będzie najlepiej.Bez zbędnego bałaganu.Nazbieramy dane członków a potem wysyłamy pocztą.Co wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statut:
http://www.monterro.prv.pl/statut.doc
Deklaracja członkowska:
http://www.monterro.prv.pl/deklaracja.doc
Tabela (potrzebna do sądu rejestrowego:wypełnić i przekazać dalej):
http://www.monterro.prv.pl/tabela.doc
Lista członków i zarządu:
http://www.monterro.prv.pl/lista.xls

Pozdrawiam
Monti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katani, deklaracje do ciebie mailem chyba, co?
Dane osobowe są przecież poufne i nie wiem czy nie trzebaby było w deklaracji także tego uwzględnić na dole kartki,zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
Przeważnie na takich deklaracjach znajduje się taka adnotacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no jestem pod wrażeniem szybkości działania , mam propozycje czy moglibysmy utworzyć gdzieś jeszcze liste numerów GG lub innych namiarów komunikatorowych" ? Kazdy przesłałby razem z deklaracją do Kataniego. A co ze spotkaniem nadal to Kościan ? i 18 ?
Pozdrawiam
S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Stowarzyszenie powstaje. Ale ja nie o tym, tylko w kwestii formalnej - wydaje mi się, że w treści deklaracji:

Proszę o przyjęcie mnie w poczet członków Polskie Towarzystwo Eksploracji i Badań Historycznych."

nazwa towarzystwa powinna być w dopełniaczu, bo wyszło trochę Kali zabić słonia"

...taki drobiazg, ale rzuca się w oczy ;-)

i zgadzam się z YoWherisem - jeśli podaje się takie dane jak PESEL, to powinna byc adnotacja o ochronie danych osobowych

Pozdrawiam!
Andore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc
deklaracja nie mailem tylko poczta i proponuje zeby Katani dal swoj adres.
nie moze byc mailem bo zeby byla deklaracja wazna musi byc wlasnoreczny podpsi. i trzeba moim zdaniem dodad numer dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzajacego tozsamosc.
chyba takie jest prawo zbierania deklaracji.
mam problem z Koscianem. Nie wiem czy bede mogl sie ruszyc z domu przez jakis czas. Ale w Warszawie zrobie co Towarzystwo kaze :)

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Kibicuję powstaniu Stowarzyszenia od początku i uważam, że efekt w postaci statutu jest obiecujący, jako że jednak parę lat żyję w tym chorym kraju, nie mogę nie być sceptykiem i tak mam kilkapytań: Jak w praktyce mają wyglądać legalne poszukiwania terenowe? 1.Czy zezwolenie od konserwatora otrzyma tylko określona grupa przeszukująca dany teren?2.Czy pojedyńczy członek stowarzyszenia penetrujący inny teren będzie musiał otrzymać osobne pozwolenie mimo członkowstwa w STOWARZYSZENIU?(czyli tak jak dziś)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monti na prezesa to dobra myśl, ale też Kudi... wiele jest świetnych ludzi. Te listy z podpisami powinny być przesłane osobie (15 osób)do zarejestrowania tam gdzie jest najmocniejsza ekipa. Mówiliśmy, że zarejestowanie Towarzystwa będzie w Poznaniu, więc ktoś z Poznania nasze podpisy w tabelkach powinien dostać, a nie ja, Panowie ja już wszystko zrobiłem, jak mówiłem. KTO więc stowarzyszenie zarejestruje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze
Kościan myślę że jest ciągle aktualny.Przynajmniej poznamy się po częsci, kto będzie mógł przyjechać.Pogadamy na temat tworzenia towarzystwa itp. Myślę że mimo że wszystcy nie mogą przyjechać (rozumiem wszystkich, dla jednych kupe kilometrów dla drugich sprawy osobiste itp.) Proponuję aby pisać na mojego maila sylvek01@interia.pl kto przyjedzie do Kościana. Trzeba ustalić godzinę i miejsce spotkania, i ogólnie wszystko jakoś zorganizować. Ja proponowałem 19 czerwiec ale jeśli nie pasuje to może być 18. Serdecznie zapraszam.
Po drugie
Myślę że pozwolenia będą wydawane na towarzystwo, lecz z tego co wiem, przy składaniu wniosku do konserwatora trzeba podać osoby uczestniczące w przedsięwzięciu. Ale czy tak też jest przy założonym Stowarzyszeniu. I co wynika z ustawy o ochronie zabytków powinien czy też musi być przy tym osoba z doświadczeniem czyli archeolog.Ja nie mam z tym problemu bo mam wsparcie w kumplu który jest archeologiem.A jak to będzie później wyglądało?
Po trzecie
Zgadzam się z wysłaniem deklaracji pocztą, tylko teraz czy napewno to Kataniego?Gdzie będzie zarejestrowane Stowarzyszenie?Po co błądzić z dokumentami?chyba że tak zdecydujecie. Ale myślę że wpierw trzeba podjąć decyzję o tym gdzie (w jakim mieście)zarejestrować towarzystwo.

Czy jeśli Poznań to jest ktoś kto mógłby poświęcić troszkę czasu na złożenie wniosku?

Podawajcie swoje propozycje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta grupa osób musi znać ustawy o staowarzyszeniu i o pożytku publicznym, proszę się z nimi zaznajomić,bo po rejestracji trzeba zgłosić organowi nadzorującemu takie stowarzyszenie. Nie może być wpadki ani fikcji.Po rejestracji jest wypisywanie deklaracji i zwołanie zjazdu /zlotu/ wybór władz i cześć na cztery lata wg statutu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już pisałem wcześniej zgłasza się stowarzyszenie do sądu rejestrowego w ustawie wszystko pisze proszę przeczytać, to podstawa. Dz.U.01.79.855 i zmiana Dz.U 03.96.874, o pożątku publiczynym podawałem wyżej, czytajcie to są ustawy krótkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katani, czy możesz mi przesłać te dzienniki ustaw. Chętnie je poczytam. Przyznaję się bez bicia że nie sięgnąłem do nich z braku czasu w tej chwili. Mam trochę roboty w pracy. Ale jeśli mi prześlesz to poczytam je choćby w trasie z Poznania do Kościana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko znajdziecie na stronie:
www.prawo.lex.pl
wchodzi się Dzienniki ustaw 1995-2004 i wybierasz rok, pierwsze cyfry oznaczają rok np Dz.U.03..., dalej po numeracji dojdziecie.
Dz.U.01.79.855
Dz.U.0396.847 te dwie na stowarzyszenie
pożytku publicznego
Dz.U.03.96.873 i już
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie