Skocz do zawartości

Stowarzyszenie - REKRUTACJA !!!!


Monti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Dzięki pomysłodawcy Katani'emu powstaje :
Polskie Towarzystwo Eksploracji i Badań Historycznch"
zrzeszajace miłośników historii i exploratorów,abyśmy mogli działać w zgodzie z prawem.Statut mamy gotowy.Propozycja spotkania i omówienia reszty spraw to Kościan-18 czerwiec.
Wszyskich chętnych prosze o wpisywanie się.Statut wysyłamy na maila.
Pozdrawiam
Monti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Monti to moze ja dodam...
poniewaz nie byloby dobrze gdyby ktos sie zniechecal koniecznoscia przyjazdu do Kosciana... mysle ze zgodnie ze wczesniejszymi ustaleniami chetni beda mogli podpisac swoj akces poprzez poczte, ale dobrze byloby pojawic sie na pierwszym, uroczystym zgromadzeniu.

ku zachecie:
panie i panowie nie chcemy kolejnej fikcyjnej, prywatnej, biernej i biurokratycznej organizacji. chcemy zeby ludzie ktorzy kochaja przygode, eksploracje, wojenne tajemnice i zagadki hiostorii, ci ktorzy lubia biegac z wykrywaczem oraz ci ktorzy sa tylko sympatykami, zjednoczyli sie w Towarzystwie, ktorego celem bedzie reprezentowanie naszych interesow, pomoc i wspolne spotkania.
Nie chcemy tworzyc partii, nie chcemy biurokracji wiecej niz to konieczne. Chcemy miec sile dzieki wspolnym zainteresowaniom a nie legitymacji.

dlatego zapraszam wszystkich, mlodych i starych, doswiadczonych poszukiwaczy i tych, ktorzy pierwszy raz czytaja posty na tym forum, zrzeszmy sie, wykorzystajmy sile naszej pasji.


pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za,jednak nie mam możliwości przemieszczania się ponad 50-100 km od Wawki.Mam problem z odbieraniem poczty,jeśli mi się uda to naprawić przejrze statut,myślę że mi podpasuje,zwłaszcza że planujecie nową jakość w stowarzyszeniach,jeśli będą akcje ratujące takie zabytki jak Modlin czy inne obiekty,połaczone z kulturą poszukiwaczy itp zgłaszam swój akces.Pozdrowienia Hubert.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hubertus
nie chcialbym sie wypowiadac w imieniu wszystkich, ale mysle ze nowa jakosc ktora powinna zaistniec w srodowisku powinna sie cechowac szacukiem do zabytkow, ich ochrona, badaniem historii, a nie chamska dewastacja. mysle ze potrzeba zdrowego podejscia do faktu, ze to co zostalo nam po zaborach i wojnach powinno sluzyc tym, ktorzy po nas przyjda. Uzywanie ladunkow wybuchowych nie jest wcale proba wyjasnienia zagadek historii tylko zatarciem sladow.
mysle tez ze Towarzystwo powinno w jakis sposob posiadac charakter edukacyjny. Po pierwsze po to zeby nie kojarzono poszukiwaczy ze zlomiarzami, ktorzy kradna tory i narazaja innych na niebezpieczenstow. Po drugie po to zeby mlodzi ludzie mieli poczucie wlasnej tozsamosci i znali prawde o przeszlosci swojego kraju.

P.S. piszac o podpisach zbieranych poczta myslalem o Poczcie Polskiej, nie mailach. Nie kazdy ma dostep do netu.

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te butelki to na impreze założycielską?Jak znajdziesz te 50 osób to po konsumpcji zawartości tych flaszek zdobędziemy i spalimy Kościan niczym Szwedzi w 1655.Niech ktoś postara się o historyczne mundury z epoki i liczne kamery,Oscar za realizm scen batalistycznych murowany!!!
Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ja również jestem za i poproszę o statut na m.szkup@eniro.pl
Zastanawiam się tylko co zmieni taka organizacja w życiu jej członków.
Teoretycznie bowiem niewiele.
To znaczy jak wynika chyba z ustawy można będzie kopać, ale sterta papierów do załatwienia będzie identyczna jak w przypadku prywatnej osoby.
Pozatym znaleziska muszą być również oddane pod opiekę konserwatorowi, a poszukiwacze mogą, ale nie muszą dostać podziękowanie lub nagrodę.
Można więc dojść do wniosku, że o ile samo kopanie będzie legalne o tyle posiadanie świerzo wykopanych resztek np. bagnetu już nie.
Oczywiście wszystko to tylko moje domysły.
Jeśli coś źle zinterpretowałem to mnie poprawcie.
No i na koniec oprócz samej frajdy bycia w takim legalnym tłumie, czy nie istnieje konieczność np. wybrania zarządu, opłaty składek czy też zaliczania kolejnych spotkań jak to w każdym legalnym stowarzyszeniu?

Pozdrawiam, Mariusz


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm
Jestem za ... niestety nie mogę 18 przyjechać do Kościana ponieważ mam egzamin 19 ..ale chcę zostac członkiem stowarzyszenia - proszę przesłać statut i wszystko co potrzeba na adres cntfai@o2.pl
Sebastian Gołębiewski
Poznań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ponieważ należę raczej do tych starszych,bardzo mnie się podoba treść zaproszenia jaką napisał Kudi.
No i oczywiście deklaruję złożenie swojego podpisu pod dokumentem.
I tak jak kolega HUBERTUS będę miał raczej daleko do Kościana,także proszę o przesłanie Pocztą Polską.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak sie sklada, ze mieszkam w Koscianie i chetnie bym sie
spotkal z Wami wszyskimi. Eksploracja i tematyka
undergroundowa zajmuje si jakies 12 lat. Po za tym jestem
czlonkiem TMZK(Towarzystwa Milosnikow Ziemi Koscianskiej)... :-)

Pozdrawiam.
Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudi możesz mi powiedzieć co miało oznaczać to stwierdzenie:ale mysle ze nowa jakosc ktora powinna zaistniec w srodowisku powinna sie cechowac szacukiem do zabytkow, ich ochrona, badaniem historii, a nie chamska dewastacja. mysle ze potrzeba zdrowego podejscia do faktu, ze to co zostalo nam po zaborach i wojnach powinno sluzyc tym, ktorzy po nas przyjda. Uzywanie ladunkow wybuchowych nie jest wcale proba wyjasnienia zagadek historii tylko zatarciem sladow.".Czy to było do mnie,czy to jakieś wolne przemyślenie bo nie bardzo rozumiem o co ci biega,będe zobowiązany za wytłumaczenie mi tego zdania.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Ze statutem już się zapoznawałem ze dwa razy cały czas jestam za,nie wiem jeszcze gdzie jest Kościan,ale na pewno tam będe jeśli wszystko wypali.Acha od mojej strony jest troje chętnych,wszyscy powinni być na miejscu 18-stego.Jak co to mam jeszcze jedno miejsce w samochodzie mogę kogoś ze Śląska zabrać.Łącze wyrazy szacunku Rafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hubertus
nie to nie bylo do Ciebie personalnie. nie znam Cie przeciez osobiscie (chyba), nie wiem czym sie zajmujesz i w jaki sposob dzialasz :)
to bylo oglnie.
po prostu mysle ze dobrze byloby gdyby poszukiwacze byli postrzegani jako badacze historii, a nie dewastatorzy.


pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościan leży między Lesznem a Poznaniem.
Edik jeśli cie pasuje to musimy się spotkać w naszym rodzinnym miasteczku i przygotować wszystko na przyjazd kolegów.Ja jestem z Bączkowskiego (na przeciw bramy stadionu)30/1 jakbyś mnie szukał.Pytaj o Sebastiana.Albo nr. kontaktowy dla ciebie: 608-480-916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie