Skocz do zawartości

Stowarzyszenie - REKRUTACJA !!!!


Monti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam.
Śledzę sobie wątek o Stowarzyszeniu i niestety coraz bardziej mam wątpliwości czy aby założenie Stowarzyszenia coś da w nim stowarzyszonym??? Podejrzewam, że osoby bedące w nim zrzeszone nie będą i tak mogły sobie bezproblemowo i legalnie szukać fantów za pomocą wykrywki bo i tak będzie to sprzeczne z ustawą. Możliwość taką jak na razie ustawa daje tylko panom archeologom (niestety). Stowarzyszenie nie będzie miało mocy prawnej pozwalającej na to, żeby ustawa go nie dotyczyła. Nie róbmy sobie złudzeń, dopóki istnieć będzie ustawa w dotychczasowym brzmieniu dopóty nie będziemy mogli legalnie uprawiać naszego hobby.
Pozdrawiam
Kopi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
A może nie ma potrzeby mnożyć kolejnych niepewnych jak widać bytów? Przecież jest kilka organizacji zajmujacych sie ta tematyka. Może wystarczy wstpic do jednej z nich i tam realizować własne pasje? Na załaczonym obrazku podaję przykład. Myślę, że tak jest dużo prościej, tym bardziej, że jak widać wszystko zaczyna rozbijać się o drobiazgi. To co będzie dalej?
Pozdr.
krecio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopi - przede wszystkim chodzi o to aby postrzegano nas w dobrym świetle,a nie jako złodziei historii".Takie organizacje, jak ta co powstaje,są potrzebne by uświadomić politykom i innym ludziom,że chcemy coś zrobić dla ojczyzny,własnego regionu,miasta itd.Dlatego powinno takich organizacji powstawać dużo.99% posłów co uchwalało ustawę,nie ma nawet pojęcia czym się zajmujemy.Można było przeczytać nawet tu na forum zapis dyskusji" nad ustawa,gdzie kłócono się czy chodzenie z licznikiem Geigera (w celu znalezienia skarbów) po leśe powinno być dozwolone.TO MÓWI SAMO ZA SIEBIE(do czego słóży ów licznik nie musze pisać).I tak mamy debilną ustawę stworzoną przez debili.
Dlatego powinniśmy wyjść z ukrycia( chociaż częściowo :)),żeby w końcu zrozumieli o co tu chodzi.
Pozostając biernymi obserwatorami -ustępujemy głupszym* (*czytaj: politykom i urzędnikom nie mającym pojęcia co uchwalają).
Dzięki takim biernym postawom ten kraj wygląda tak a nie inaczej.Nie będziemy partią !!!!.Chcemy poprzez swoje działania pokazać,że zależy nam na historii i Polsce,aby ci co przyjdą po nas na ten świat mogli zobaczyć karabin Mosin,jak wyglądał guzik napoleoński,czy boratynka ,itd...
No i sam rozgadałem się jak plityk w sejmie :).Koniec.

pozdrawiam
Monti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monti może jednak warto przeczytać cele tej organizacji?
Mają dokładnie określone co jak i kiedy.W naszym statucie jest to niestety bardzo ogólnie przyjęte.Jest jeszcze szansa aby to zmienić.Co ty na to?Jeśli zakładamy towarzystwo to cel powinien być dokładnie określony wg. mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YoWheris masz rację,można jeszcze coś zmienić.
Proponuje skontaktowac się z tym Stowarzyszeniem i poprosić o kilka rad.Mogliby też podzielić się doświadczeniami.
Ja mam czas dopiero od 15 lipca. Narazie mam stos projektów przed soba i masę pisania.Jak skończe to będę się bardziej udzielał,ale teraz musze robic to co robię.
Pozdrawiam
monti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie idee są niesmiertelne, ale life i brutal i nasz kochany cyrk .. czytaj sejm zafundował nam pewien tworek .. mianowicie nic na początku dla nas nie zmieni stowarzyszenie bo i tak będziemy musieli zdrowo nawalczyć się z naszą biurokracją.... ale !!! cel jest jak najbardziej trafny i faktem jest im więcej takie formy protestu będą dawały znać o sobie to może ....

pozdrawiam
Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc
wrocilem... ale widze ze biednie wyglada nasza sprawa a to zle wrozy na przyszlosc. skoro nie mozemy nawet dojsc do miejsca rejestracji to podejrzewam ze dzialajace stowarzyszenie nie bedzie w stanie realizowac swoich celow.
mysle ze przydalby sie nowy watek albo wymiana maili osob zainteresowanych. moze ustalimy kilka punktow ktore chcemy osiagnac w jakims czasie i wtedy oglosimy to innym zachecejac do wstapienia w szeregi Towarzystwa?
No bo jaki jest problem z rejestracja?
Czego jeszcze trzeba?
Nie ma kto pojsc do urzedu? Mozecie slac papiery do mnie ale ktos musi mi powiedziec co dalej bo nie mam o tym pojecia. Wiecie jesli problemme jest wyslanie listwo albo pojscie do urzedu to nielizczylbym na zalatwianie powazniejszych spraw.
Martwa organizacja jest tworem zbednym.
Omowmy plany na rok i zdecydujmy.

pozdr
robertkudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powoli nasze posty idą w zapomnienie, tego się obawiałem, było to za piękne by mogło być prawdziwe.No cóż zabrakło siły niektórym niestety.W 5 czy 10 Towarzystwa nie założymy, początkowo tylu chętnych a jak co do czego dojdzie to dowidzenia".Taki mamy naród,ponoć Polak potrafi", tak ale wszystko zepsuć chyba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Tu nie chodzi o to, że Polak nie potrafi. Problem jest inny (pisałem juz o tym wcześniej). Dowiadywałem się w środowiskach muzealno-archeologicznych o moc prawną takiego towarzystwa i powiedziano mi, że dopóki ustawa nie zmieni formy i nie będzie w niej wręcz mowy o towarzystwach to możemy pomarzyć. Niestety. Będzie to zrzeszenie bez mocy prawnej. Będzie można legitymacją zbajerować co najwyżej niewnikającego leśnika, rolnika albo innego laika.
Taka jest prawda. Smutna niestety.
Pozdrawiam
Kopi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowac i tak trzeba.Nigdy nie wiadomo kiedy ustawa sie zmieni.Być może jak rzecznik rozpatrzy niezgodność ustawy z konstytcja to coś drgnie w tym temacie. Po za tym mozna będzie przy współpracy z konserwatorem zrobic jakąś akcję(gdzieś na forum jest wątek o porządkach w twierdzy Modlin-o takich akcjach gazety piszą,a to byłaby świetna reklama dla nas).A jak przyniesie efekty to tylko na + .Trzeba przekonać urzędasów,że nie jesteśmy hieny,a zależy nam na Polsce i jej historii.
Po za tym jako stowarzyszenie będziemy bardziej zgrani",łatwiej o wymiane doświadczeń i współpracę.Wielu z nas napewno zna wyżej postawionych ludzi co moze tylko ułatwić nasze działanie:)

pozdrawiam
Monti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Monti!

Bo nie ma kto zapędzić do galopu, w posty wkradł się Stirlitz chciałem powiedzieć Stysz z archeo". Zle się dzieje w państwie duńskim. A tak poważnie jak się mają sprawy z rejestracją?

Pozdrawiam - Piotr (PP)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Katani powiedz co będzie z naszym stowarzyszeniem jak ludzie na których mogliśmy liczyć mają nas w dupie?
Bocian jak uważasz to za wulgaryzm to wytnij ten post.

Pozdrawiam Piotr Piwowarczyk(Piter 476 PP)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciele!!!
nic to, damy sobię radę nie teraz to póżniej. Ziarno zostało rzucone, nie mylić z kościami... Jest tak jak jest; są ludzie i ludziska. Można jednak mieć teraz pewność, że Odkrywcy mają tyłki z ołowiu. Za dużo fantazjują, a za mało ... :) uśmiechu. Myślę, że nie damy się ćmokom, ćmom i cieniom.
Gwardia trzymać się, nie załamywać się i wiele dobrego samopoczucia, przecież jest lato, lato Panie i Panowie to czas szukania swojego prawdziwego skarbu, na lądzie, powietrzu i pod wodą, ale chyba jest lepszy skarb na lądzie z ładnym kobiecym uśmiechem....
:) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie