Skocz do zawartości
  • 0

do czego te noże ?? i kogo sygnatury ??


Landszaft

Pytanie

Mam 2 noże platerowe środka stołu WFM-ki . Przy czym jeden ten na dole to jest nóż do masła a drugi nie wiem do czego ??. nie jest do krojenia bo nie ma ostrego ostrza jak np nóż do sera. Wygląda jak inny nóż do rozsmarowywania tylko czego ?? pasztetu , dżemów ?? Drugie pytanie to łyżka środka stołu platerowa do ?? majonezu ?, owoców sypkich jak borówki , jagody , maliny ? średnica czerpaczka 45 mm i nie wiem jakiej firmy bo sygnatura to tarcza rycerska z wcięciem a na niej rysunek halabardy . I trzecie pytanie mam cały serwis ale sygnatury to tylko literki KH i grubość platerowania 90 co to za firma ?? na ostrzach stalowych jest sygnatura GB lub BG i że są ze stali nierdzewnej . Może ktoś wie co to za firma ??

DSCI0369.JPG

DSCI0363.JPG

DSCI0365.JPG

DSCI0372.JPG

DSCI0371.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Niestety mam noże do ryb i taki nóż ma z jednej strony ostrze tępe . takie do rozdzielania mięsa od ości . Ten nóż przypomina bardziej łopatkę bo jest cienki z samego przodu a idąc w kierunku rączki rozszerza się jego grubość do grubości 1,5 mm i z obu stron są kanty . No chyba że to jest nóż do masła a ten drugi do ryby bo on ma z jednej strony tępe ostrze a z drugiej strony kant jak normalny nóż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

M164U2 " Jezu aleś wymyślił login ;o) " dzięki za zainteresowanie i rozgryzienie tego noża , masz rację jest to nóż do deserów czyli miękkich ciastek typu karpatka , kremówka itp.  Co do łyżki to jest za duża na cukier  , w sumie ma pojemność dużej łyżki obiadowej ale takiej naprawdę dużej " takiej do zup czystych" czyli takiej której nie wkłada się do ust a wlewa płyn do ust.

MonikaNJ  tobie też dziękuję za zainteresowanie, ale  raczej chyba łyżka nie jest do kawioru bo bardzo duża średnica 45 mm ale może do tego służyć , tyle że jak by ją pełną nabrać to 2 - 3 łyżki i pojemnik z kawiorem pusty. Miałem pojemniki z łyżeczkami do kawioru ale pojemność tych łyżeczek jest bardzo mała bo kawior to nie pasztet i nabiera się go niewiele a noże do kawioru owszem maja podobny kształt ale są bardzo małe " krótkie" a ten ma normalną długość 20 cm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 hours ago, Landszaft said:

M164U2 " Jezu aleś wymyślił login ;o) "

No ale co? M164U2 =  Karabin M-16(Karabin M16 – Wikipedia, wolna encyklopedia) + 4 lub "for" (bo według Szekspira to fotetycznie = 4) + "U" albo "you" (bo według Szekspira to fotetycznie  = U) + "two" lub "too" (według Szekspira to fotetycznie = 2) = czyli  żeby ruskie się nie połapaly mój login po angliskimu to - karabienek M-16 też dla ciebie, lub M-16 dla każdego, ewentualnie druga odsłona osobnika M-16, bo na starym forum ewidencjonowałem tu jako M164U (bez dwójki) :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie