Jump to content

jaki wykrywacz kupić ? monety/depozyty/przeszukanie domów


Recommended Posts

Witam wszystkich 

Prośba o doradzenie jaki wykrywacz kupić ? interesuje mnie model który będzie wystarczający na szukanie metali kolorowych - miedz mosiądz złoto itp. zasięg wystarczający aby np przeszukać stary dom stropy ściany itp. i oczywiście kopanie w ziemi. Nie interesują mnie poszukiwania militariów

 

 

 

budżet do 3000 zł, ale też nie chcę kupować modelu z którego możliwości nie będę korzystać. W grę wchodzi również model używany. 

ważnie jest dla mnie też to że w przypadku jakieś awarii wykrywacza są do niego dostępne części do naprawy - tzw serwis.

Na aukcjach widzę też śmiesznie tanie wykrywacze zdaje się chińskie. Pracuje w motoryzacji na przestrzeni ostatnich lat chińskie części ich trwałość mieniła się in plus o 360 stopni. Może jest tak z wykrywaczami ??

mam budżet do 3000 i nie chcę wydawać kasy tam gdzie nie muszę. 

Prośba o poradę. 

Pozdrawiam

 

 

Link to comment
Share on other sites

z 3 tysiakami jak chcesz specjalistyczny sprzęt to wystarczy Ci obecnie na lemoniadę . Taki budżet to na skromny plażowy wykrywacz lub coś z bardzo niskiej półki . W każdym razie nic do przeszukiwania budynków . Dodaj jedno zero i wtedy może coś się znajdzie do przeszukiwania budynków , ale do przeszukiwania budynków to najczęściej wiertarki , kamerki , kamerki termowizji i inksze cuda a nie wykrywarka która oszaleje mając w ścianie przewody miedziane , tregry stalowe, stal zbrojeniową, kotwy  i wszelakie wielkie elementy budowlane trzymające chałupę w całości , no chyba że to szałas lub koliba gazdy.

Link to comment
Share on other sites

Orsza cena - jakość 3,500 tys za prospectora ???? , to technika z przed 30 lat !!!! , analog !!! wskazania to kolor-żelazo !!!. "это техника молодежи". za cenę 400-500 zł kupisz Garreta 250 lub Whita 300 i biją to cudo "Armandowskie" na głowę . Miałem Armanda  tego co pokazujesz w pierwszych wersjach , ciężki nieporęczny , co grunt się zmienia to trzeba go regulować bo się rozstraja - kaszana. Po 30 latach tylko nieco zmniejszyli to pudło i z wskaźnika wychyłowego przeszli na ledowy - koniec udoskonaleń 30 lat produkcji tej koszmarnej cegły . I to nie z powodu że taki doskonały tylko że producent zakończył edukacje na analogu bo bardzo tani w elementy a cyfra to już inna szkoła jazdy. Sprzedałem 25 lat temu po 5 latach szarpania się z nim i przeszedłem na C-scope tx i od tego zaczęły się wysypy znalezisk , a potem przyszedł czas na minelaby, garrety i white i to dopiero pokazało co to jest przyjemność z poszukiwań .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

garret ace 250  z cewką cc 9/6,5w dobrym stanie to koszt ale 700-750pln   i wystarczy na takie poszukiwania , i może od takiego monetkowca zacznij a jak ci sie spodoba to przejdziesz na minelaba xterrę 505 705 czy xterrę pro ew rutusa w nowej odsłonie ( tego ostatniego  serwis i producenta masz w PL )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information