Jump to content

DARKOFF

Forum members
 • Posts

  52
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

DARKOFF's Achievements

4

Reputation

 1. Dziękuje bardzo. Szacunek za szybką odpowiedź i posiadaną wiedzę.
 2. Witam szanownych kolegów i zwracam się z prośbą o rozszyfrowanie oznaczeń. Wiadomo mi że przedmiot pochodzi z czasów carskiej Rosji ale bardziej prosiłbym o identyfikacje punc. Jeżeli ktoś chciałby podzielić się tą wiedzą to bardzo proszę.
 3. Witam. Czy ktoś spotkał się z takim przedmiotem? W pobliżu znajdywały się kulki chyba muszkietowe, przez miejscowość tę przechodziły wojska napoleońskie co oczywiście o niczym nie świadczy. Może to jakiś element umundurowania, wyposażenia?
 4. https://archiwum.allegro.pl/oferta/ozdoby-z-brazu-epoka-rzymska-kawaleria-i6914473384.html Coś w tym temacie? Kształtopodobne.
 5. Dzięki bert.F. Zrewidowałem trochę moją wiedzę .Podróże kształcą ale forum również skarbnicą informacji.
 6. Gwoli ścisłości akurat ten egzemplarz jest prywatny ,paradny ewentualnie wyjściowy ponieważ w taki można było zaopatrzyć się we własnym zakresie i ze swojej kieszeni a nosić do munduru wyjściowego. Noże używane typowo do służby nie były nigdy niklowane i ich konstrukcja była z dobrej jakości stali łącznię z rękojeścią i okładki były inne. W tym egzemplarzu rękojeść oprócz ostrza jest ze słabej jakości i wytrzymałości znalu. Kilkanaście lat temu miałem okazję chwilowo posiadać w rękach i jeden i drugi. Różnica w konstrukcji obydwu duża. Żałuję tylko że nie zrobiłem dla potomnych zdjęć. Zarówno jeden i drugi egzemplarz był własnością starszego pana z Niemiec, byłego strażaka i stąd takie informacje które od niego otrzymałem.
 7. Istotnie, to kordzik i kolega ma rację. Bagnet olejowy z samochodu również nie ma możliwości założenia na karabin. Po prostu użyłem może niewłaściwego słowa bagnet
 8. Niemiecki wyjściowy- paradny bagnet straży pożarnej w wersji standardowej, okres także III Rzeszy.
 9. https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi69fTVk93yAhWGGuwKHWkxAOEQFnoECAQQAQ&url=https%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2Fwiki%2F90_Pu%C5%82k_Piechoty_(austro-w%C4%99gierski)&usg=AOvVaw0wWUP7SYgaskS4Z8DiIBRE Zdjęcie kapitana w mundurze paradnym na dole strony. Coś tak jakby.
 10. Kolega wpisze 90 pułk piechoty austro-węgierskiej a możliwe też że jest to mundur urzędniczy. Może to w czymś pomoże
 11. I jeszcze z miasta Łodzi pochodzi ?
 12. Sypię głowę popiołem. Po dokładnej analizie i obróbce zdjęcia jednak to klasyczny wehrmacht.
 13. A zauważyli koledzy że ten żołnierz na drugim zdjęciu i stojący przodem posiada pas z klamrą RAD-u?
 14. Oj i gorsze stany powodowały naloty ?.Faktycznie stan niezły jak na orane pole.
×
×
 • Create New...

Important Information