Skocz do zawartości

Monety zagraniczne lub stare które wpadły wam w ręce podczas sprzątania, wydawania reszty itp.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie ma tutaj takiego tematu na tym forum więc parę słów ode mnie.

Parę lat temu podczas sprzątania domu zmarłego wujka znalazłem kilkanaście monet zagranicznych z lat 90  w tym korony i halerze z Słowacji, pensy brytyjskie, cent litewski i USA oraz pełno monet z PRL

Mi także parę lat temu kasjerka w Kauflandzie wydała 1 euro z Francji zamiast 2 zł.

 

A wy mieliście takie sytuacje że znaleźliście stare lub zagraniczne monety podczas sprzątania domu, mieszkania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

On 24.08.2023 o 21:12, hipolit-O4 napisał:

Nie pamiętam skąd się wzięło

DSC03064.jpg

DSC03065.jpg

DSC03066.jpg

DSC03067.jpg

DSC03068.jpg

DSC03069.jpg

DSC03070.jpg

DSC03071.jpg

Całkiem fajne znajdki. Mamy tu meksykańskie pesos, izraelskie agory oraz 2 grosze austriackie z 1936.

Ja posiadam tylko te 10 izraelskie agory.

Posiadam także meksykańskie pesos i austriackie grosze jednak w innych nominałach niż tych co pokazałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Lat temu naście, odnawiając lokal na krakowskim Starym Mieście, ze szczeliny pomiędzy parkietem a ścianą wyciągnąłem odkurzaczem kilka groszy z XIX wieku. Nie mam pojęcia czy ktoś je zgubił, czy też zostały tam umieszczone celowo. Pewnie mam zdjęcia - gdzieś, ale skanów negatywów nie chce mi się szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, Erih napisał:

Lat temu naście, odnawiając lokal na krakowskim Starym Mieście, ze szczeliny pomiędzy parkietem a ścianą wyciągnąłem odkurzaczem kilka groszy z XIX wieku. Nie mam pojęcia czy ktoś je zgubił, czy też zostały tam umieszczone celowo. Pewnie mam zdjęcia - gdzieś, ale skanów negatywów nie chce mi się szukać.

Miałeś wielkie szczęście!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie