Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, karpik napisał:

Jeśli to nie fake to nie śmiem wątpić, że wie jaki trump ma pomysł na zakończenie wojny, bo mówił to otwarcie. Wojne zakończyłby zgadzając się na to co chce putin.

Widać PAD wysoko mierzy w rosyjskich spółkach naftowych.

 

"Jestem pewien, że Trump zakończy wojnę na Ukrainie w ciągu 24 godzin, tak jak obiecał – Duda

„Na podstawie moich osobistych doświadczeń jako prezydenta, który kiedyś współpracował z prezydentem Trumpem, mogę powiedzieć: spełniło się to, co mi obiecał. Dlatego jeśli otrzymałem od Trumpa jakąkolwiek obietnicę, jeśli on mi coś obiecał, to się spełniło” – – powiedział prezydent Polski."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polski premier Donald Tusk ostro skrytykował amerykańskich senatorów republikańskich, którzy blokowali porozumienia obejmujące pomoc dla Ukrainy.

 

„Drodzy amerykańscy senatorzy republikańscy. Ronald Reagan, który pomógł milionom z nas zdobyć wolność i niepodległość, najwyraźniej przewraca się dzisiaj w grobie. Wstydźcie się” – napisał Tusk."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bodziu000000 napisał:

Cud, że po dwóch latach bardzo intensywnej wojny latają jeszcze na Ukrainie jakiekolwiek Su-25. Przed wojną Ukraina miała ich około 30 a w toku wojny dostali jeszcze 14 kupionych przez NATO od Bułgarii i 4 od Macedonii, ale nie wiadomo, ile z nich było lotnych, a ile na części zamienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, karpik napisał:

Już w tamtym roku miałem coś o takich sprawach napisać, bo miałem okazję obserwowania od kulis przetarg na wieżę do Kraba. Od dawana wiadomo, że Krab bez margania strzela wszystkim - także amunicją pakistańską i inną „egzotyczną”, którą nie strzela niemiecka wysoce wybredna pod tym względem PzH 2000. W wolnej chwili napiszę o olbrzymich przewagach Kraba nad PzH 2000. Nic dziwnego, że Ukraińcy zdecydowanie wolą Kraba niż PzH 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jedburgh_Ops napisał:

Cud, że po dwóch latach bardzo intensywnej wojny latają jeszcze na Ukrainie jakiekolwiek Su-25. Przed wojną Ukraina miała ich około 30 a w toku wojny dostali jeszcze 14 kupionych przez NATO od Bułgarii i 4 od Macedonii, ale nie wiadomo, ile z nich było lotnych, a ile na części zamienne.

Radziłbym lepiej weryfikować dane😄
Na stanie 299 Brygady znajdowało się 30 samolotów (w tym 6 dwumiejscowych), do tego 13 na składowisku. Udało się pozyskać 4 Suchoje z Macedonii, nic nie wskazuje na dostawy z Bułgarii.
Potwierdzone straty do końca listopada 2023 to 19 samolotów. MO FR twierdzi, że dotąd zniszczono 61 Su-25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

"W dniu dzisiejszym zapadła decyzja o zmianie kierownictwa Sił Zbrojnych Ukrainy – Minister Obrony Narodowej Umyerow"

Pa pa Załużny.

Na jego miejsce powołany zostanie Syrski. Dość dziwne, bo szeregowi żołnierze za nim nie przepadają.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bjar_1 napisał:

To już po nich.

A to czemu? Mi się wydaję, że to już wiele nie zmieni. Obniżone, i tak słabe morale, przeciw wzięciu (chyba już czas) za pysk armię i tych co się migają. Wychodzi na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bodziu000000 napisał:

I teraz będzie obrona Awdijewki za wszelką cenę bez liczenia się że stratami. 

Tu też bym polemizował. Nie da się wysłać ludzi na pozycje, które nie istnieją. To miasto wygląda gorzej niż Bachmut. Wczoraj widziałem filmy jak ruskie tam tłuką FAB 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bodziu000000 napisał:

I teraz będzie obrona Awdijewki za wszelką cenę bez liczenia się że stratami. 

Trudno, niech się tłuką i napędzają strat kacapom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie