Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bjar_1 napisał:

Sowiecki mental, sowieccy ludzie. Coraz częściej jestem za tym, żeby się tam tłukli jak najdłużej i na wyniszczenie. To dla nas najlepsza opcja.

Mój ojciec, cyniczny i wszystko wiecznie kontestujący, po 25 latach pływania jako kapitan, poznania dziesiątek podwładnych oficerów przeróżnych nacji i odwiedzin mnóstwa portów (był także w Chersoniu), ma takie samo zdanie. Niedługo po tym jak wybuchła wojna w lutym '22, wymieniliśmy się komentarzami i usłyszałem wówczas od niego mniej więcej takie słowa:
Czym ty się synu emocjonujesz? Jedni i drudzy to ruskie, ohydne ruskie. Oczywiście, po drodze nam teraz z Ukrainą, ale nie cierpię ich tak samo jak ruskich. Znałem tylko jednego porządnego, poleciłem go awansować i on zresztą mnie zastąpił. Ale ogólnie wszyscy Ukraińcy i ten całe ich zasrane, skorumpowane państwo, niczym nie różnią się od ruskich. Nienawidziłem pływać ani z jednymi ani z drugimi. :)

M.

  • Tak trzymać 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bjar_1 napisał:

Moja rodzina (z jednej strony) pochodzi ze Lwowa i Sarn (Saren?) i prababcia zawsze mówiła, że ruski i szkop to wrogowie, ale ukr najgorszy ;)

To nie zmienia faktu, że jak nie pomożemy Ukrainie zachować państwowości(niezależnej od raszki), to jeszcze w tej dekadzie będziemy przeciw nim prowadzić wojnę.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, karpik napisał:

To nie zmienia faktu, że jak nie pomożemy Ukrainie zachować państwowości(niezależnej od raszki), to jeszcze w tej dekadzie będziemy przeciw nim prowadzić wojnę.

Choć niektórym to nie przeszkadza.

"Być może po 2024 roku będziemy kontynuować tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę do Europy bez bezpośredniego udziału ukraińskich firm – premier Słowacji Fico"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

to jeszcze w tej dekadzie będziemy przeciw nim prowadzić wojnę

Skąd takie info? Od wróżki?

 

Teraz, karpik napisał:

jak nie pomożemy Ukrainie zachować państwowości

Na razie to oni sami sobie nie chcą pomóc - milion chłopa uciekło za granice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agresja, z którą spotkała się dziś Rosja, wskazuje na to, że w 1945 roku nazizm został pokonany, ale nie zlikwidowany.

Rusofobia, ksenofobia, nacjonalizm stały się bronią rewanżystów w wielu krajach europejskich, w krajach bałtyckich i niestety na Ukrainie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi to wytłumaczy z polskiego na nasze?😅

"Jemeńscy Houthi podpalają brytyjski tankowiec przewożący rosyjską ropę na Morzu Czerwonym – Bloomberg

Ładunkiem tankowca Marlin Luanda Grupy Trafigura były rosyjskie produkty naftowe do produkcji benzyny i tworzyw sztucznych.

Surowce zostały załadowane na statek w Grecji, przewoźnik naruszył tym samym unijne i amerykańskie sankcje nałożone na eksport produktów naftowych z Rosji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie