Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

9 hours ago, Jedburgh_Ops napisał:

Ale rękami polskimi, czy ukraińskiej żandarmerii (gdyby dostała od rządu RP takie uprawnienia)?

Nieważne czyimi. Wchodzisz do dowolnego centrum handlowego w weekend i masz 10 pełnych autobusów. Albo blokujesz drzwi w tramwaju albo autobusie rano i masz pełen pociąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Merill_Marauder napisał:

Nieważne czyimi. Wchodzisz do dowolnego centrum handlowego w weekend i masz 10 pełnych autobusów. Albo blokujesz drzwi w tramwaju albo autobusie rano i masz pełen pociąg.

Ciekawe co byście powiedzieli, gdyby w razie konfliktu RU-PL takie podejście miała zastosować Polizei względem Polaków, jacy zdecydowali się wyjechać do DE, żeby tam uciec od wojny, a zarazem pracować i zapewniać ochronę i byt swojej rodzinie. Pewnie macie już po 60 lat i Wam mobilizacja nie grozi. Ja sam doskonale wiem co zrobiłbym w razie W, bo wojsko lubię oglądać, ale na zdjęciach. Dlatego nie spieszę się ze złotymi radami, że tych Ukraińców, którzy przebywają w Polsce i nie robią dymu - a tym bardziej w niej pracują (i jadą tym autobusem/trawmajem rano - do pracy) - wysłać na mielonkę. Odsyłać tylko tych, których np. łapią za jazdę po pijaku.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Merill_Marauder napisał:

Wrong! Transpondery to oni mają sprawne. Tylko, że przepisowo nigdy ich nie włączają żeby nie zdradzić pozycji. Co czasami miewa konsekwencje.

Nie, nie mają sprawnych transponderów. Ruscy nie są w stanie wyszlifować kwarcu na takim poziomie, jak się to robi na Zachodzie. Wyszlifować, a co dopiero mówić o dalszych fazach obróbki do filtru, generatora czy rezonatora. W warunkach embarga tym bardziej są odcięci od materiałów szlifierskich i polerskich, które do produkcji półprzewodników robi na świecie tylko jedna firma, w zasadzie monopolista, a ta firma jest z państwa najważniejszego w koalicji antyruskiej.

Poza tym ruscy wyłączają transpondery tylko w międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wyłączy sobie IFF-a nad lądem i w warunkach bojowych, bo to jest prosta i niemal natychmiastowa droga do śmierci. Ten Su-25 to jest - jeśli dobrze liczę - co najmniej siódmy samozestrzelony sobie samolot przez ruskich podczas tej wojny, a przynajmniej z tego, co wiadomo w miarę publicznie.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, beaviso napisał:

Ciekawe co byście powiedzieli, gdyby w razie konfliktu RU-PL takie podejście miała zastosować Polizei względem Polaków, jacy zdecydowali się wyjechać do DE, żeby tam uciec od wojny, a zarazem pracować i zapewniać ochronę i byt swojej rodzinie. Pewnie macie już po 60 lat i Wam mobilizacja nie grozi. Ja sam doskonale wiem co zrobiłbym w razie W, bo wojsko lubię oglądać, ale na zdjęciach. Dlatego nie spieszę się ze złotymi radami, że tych Ukraińców, którzy przebywają w Polsce i nie robią dymu - a tym bardziej w niej pracują (i jadą tym autobusem/trawmajem rano - do pracy) - wysłać na mielonkę. Odsyłać tylko tych, których np. łapią za jazdę po pijaku.

M.

Ja mam 44, więc cały wywód już nieaktualny? Proponuję przyjechać do Wrocławia i zobaczyć co tu się dzieje - jeśli przed wojną uciekają w pełni sprawne młode byki, to coś jest nie tak.

Poza tym- sorry, istnieje pojęcie Ukraińca nie robiącego dymu? Pytam poważnie, bo przez ostatnie pół roku to chyba nie widziałem- poza jedną starszą Panią z synem.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Jedburgh_Ops napisał:

W warunkach embarga tym bardziej są odcięci od materiałów szlifierskich i polerskich, które do produkcji półprzewodników robi na świecie tylko jedna firma, w zasadzie monopolista, a ta firma jest z państwa najważniejszego w koalicji antyruskiej.

O jakim embargu mówimy? Przypominam, że USA zakupiło w ZSRR tylko ostatnio blisko 70 ton uranu, mimo że publicznie nie chcą mieć z nimi nic wspólnego. W jakiekolwiek embargo to chyba już wierzą tylko pięciolatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, beaviso napisał:

Nie wiem po co to przytaczasz, ani po co ktokolwiek zapuścił tak durną ankietę. Chyba tylko po to, żeby wykazać, że 1.5% ludzi jest absolutnymi idiotami, dodatkowe 2.6% kretynami, a 12.9% debilami.

M.

To nie jest żadna „durna ankieta”, jak wspomniałeś. Zawsze warto wiedzieć, co mają w głowach ludzie mijający nas na ulicach, a tym bardziej, jeśli to jest aż co druga, czy co trzecia osoba, która mija nas, albo stoi obok nas w sklepie i w każdym innym miejscu publicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Merill_Marauder napisał:

O jakim embargu mówimy? Przypominam, że USA zakupiło w ZSRR tylko ostatnio blisko 70 ton uranu, mimo że publicznie nie chcą mieć z nimi nic wspólnego. W jakiekolwiek embargo to chyba już wierzą tylko pięciolatki. 

O embargu na rzeczy, które wspomniałem. To embargo wobec ruskich obowiązywało zawsze, i w czasach ZSRR i Rosji, a było i jest to embargo tym łatwiejsze do utrzymania i kontrolowania przez służby, że - jak wspomniałem - pewne materiały do produkcji awioniki, w tym półprzewodników potrzebnych do IFF, robi na świecie tylko jedna firma, ponieważ żadna inna nie jest w stanie opanować takich technologii produkcji tych materiałów, jak właśnie ta jedna.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Merill_Marauder napisał:

Ja mam 44, więc cały wywód już nieaktualny? Proponuję przyjechać do Wrocławia i zobaczyć co tu się dzieje - jeśli przed wojną uciekają w pełni sprawne młode byki, to coś jest nie tak.

Poza tym- sorry, istnieje pojęcie Ukraińca nie robiącego dymu? Pytam poważnie, bo przez ostatnie pół roku to chyba nie widziałem- poza jedną starszą Panią z synem.

To zapisz się do konfy.
Mieszkam w Gdańsku, a tu od dawna (od ~ 10 lat) Ukraińców była spora rzesza, bo zjechali do pracy. Cały zeszły tydzień spędziłem w Warszawie, zewsząd słyszałem ichnią mowę i to w dzielnicy, gdzie wynajem kosztuje premium, widzę co się dzieje. Ale może w pełni sprawne młode byki chcą żyć, a nie umrzeć za państwo, w którego świetlaną przyszłość oni akurat nie wierzą, tak jak i my sami? I owszem, istnieje niedymiąca odmiana Ukraińca. Z nimi tak samo jak z Polakami i polaczkami, więc stereotypy schowajmy głęboko.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Jedburgh_Ops napisał:

O embargu na rzeczy, które wspomniałem. To embargo wobec ruskich obowiązywało zawsze, i w czasach ZSRR i Rosji, a było i jest to embargo tym łatwiejsze do utrzymania i kontrolowania przez służby, że - jak wspomniałem - pewne materiały do produkcji awioniki, w tym półprzewodników potrzebnych do IFF, robi na świecie tylko jedna firma, ponieważ żadna inna nie jest w stanie opanować takich technologii produkcji tych materiałów, jak właśnie ta jedna.

Nie no, bez jaj. Układ IFF jest w samej budowie prostszy do skonstruowania niż komputer sterujący pracą silnika samochodu wyścigowego. Problemem w cywilizowanym świecie jest uzyskanie certyfikacji ICAO, co jest niezbędne do latania w cywilnej przestrzeni powietrznej. Z wiadomych powodów Ruskie's to olewają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM

"Ja mam 44,..."

Upssssssss... To Ty sporej części piszących w tym wątku per Pan/Pani powinieneś mówić :-)

 

A a propos i exilibris "rekrutów"... Pomijając, że spora część jak najbardziej by się, patrząc na wiek, do poboru nadawała, to problem, przynajmniej dla mnie, leży gdzie indziej...
Staram się rozumieć, że przeżarta korupcją, z oligarchiczną strukturą własności- także w przemyśle, Ukraina nie ma szans w samodzielnym starciu z mimo wszystko imperium*.

Ale jednocześnie jasna tętnicza mnie zalewa, gdy wszyscy są bombardowani prośbami o sprzęt, wyposażenie, uzbrojenie, amunicję, pieniądze, a jednocześnie oczywistą oczywistością jest, że bez ludzi/żołnierzy, to sobie wcześniej wymienione można w .... wsadzić.
Nie bez powodu jednym z zarzutów wobec Zelenskiego jest nieprzygotowanie armii od strony masowego wyszkolenia i przygotowania rekrutów. Których to rekrutów dziś nie ma, a "pojedynczy" nie mają szans na pełne przygotowanie- tym bardziej, że dość często pisze się, że zachodnie wyszkolenie nie bardzo ma się do warunków na Ukrainie.



* która "jakością" wcale się od Ukrainy nie różni, baaaa- chyba nawet przegania w pukaniu w dno od dołu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Jedburgh_Ops napisał:

Nie, tak nie jest.

Jest tak, jest tak. Zasadniczo jesteś w stanie wyprodukować w pełni mechaniczny układ IFF, tylko na lampach i będzie działał. Tylko będzie wielki i ciężki. Jedynym powodem dla którego używasz układów scalonych jest waga i wielkość. Przypominam, że ludzkość na 15+1 bitach, 4Kb RAM i 2KB ROM poleciała na księżyc.

 

3 minutes ago, Czlowieksniegu napisał:

Upssssssss... To Ty sporej części piszących w tym wątku per Pan/Pani powinieneś mówić :-)

Tak jest, Proszę Pana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom „informacji” karnowskich w portalu wPotylicę.pl.

Amerykański spadochroniarz z wojny w Korei (w spadochroniarskim hełmie M1C z lat 50.) z domalowanym godłem Ukrainy ilustruje Ukraińca z obecnej wojny. (Pewnie to kadr z jakiegoś filmu).

Cali karnowscy, nic dodać, nic ująć, jak zawsze.

image.thumb.jpeg.1e2dc31f5bbe3402f641084907ccfe18.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie