Jump to content

Wojna na Wschodzie vol. 1/12

Recommended Posts

10 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Dolary vs orzechy, że na dziś, nawet pomijając wojnę, Ukraina nie spełnia więcej niż kilka procent wymagań formalnych.

Wiesz, jak byłem młodszy łykałem teksty o procedurach, wymogach itd. Z czasem stałem się bardziej sceptyczny. Politykom procedury, wymogi, prawo i cała ta piękna pełna pustych frazesów opowieść co to niby trzeba spełnić by wstąpić do UE (zamiast UE można wstawić cokolwiek co interesuje polityków) jest potrzebna jak pijanemu latarnia: nie po to by oświetlić okolicę tylko po to by się podeprzeć. Politycy realizują swoje cele polityczne, wszystkimi możliwymi metodami. Ciemny lud dostaje odpowiedni przekaz by tym celom i sposobom ich osiągnięcia przyklaskiwał.  Ponure ale obawiam się że bliskie rzeczywistości. Chyba z wiekiem staję się zgorzkniały 🤪

Czy ta cała specjalna operacja nie ma przypadkiem na celu przechwycenia jak najwięcej zaawansowanej technologii zachodniej. Fakt porażka Rosji wyszła na jaw ale sprzęt jest wyłapywany . I dziwi mnie że większość sprzętu nie posiada technologii samodetonujacej podczas próby rozebrania pocisku na elementy . Na przykład javelin 

12 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

Znaczy ta reinkarnacja jednego z bohaterów (też z Indonezji) książki Bohdana Arcta „Cena życia”, który to bohater nażarł się indonezyjskich gruszeczek i bohaterowi odpierniczyło po tej strawie? Czy tak?

Dla jasności: Pocieszny facecik, którego przodkowie dopiero co (bo nie 1000 lat przed Chrystusem) ganiali po Indonezji w garniaku złożonym z opaski na biodrach i liścia zasłaniającego ptaszka oświadcza, że on oczyści Holandię z wszelkiej maści uchodźców, imigrantów i innych obcych nieholenderskich. I na takiego palanta zagłosowało społeczeństwo holenderskie. Niezły kabaret.

Boże strzeż mnie od "przyjaciół", z wrogami sam sobie poradzę.

1) Niemcy zaciskają pasa kosztem Ukrainy. Wyciekły dokumenty
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raport-ukraina-rosja/news-niemcy-zaciskaja-pasa-kosztem-ukrainy-wyciekly-dokumenty,nId,7187270#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

2) Media: Niemiecki urząd przekazał Rosji wrażliwe dane NATO
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/news-media-niemiecki-urzad-przekazal-rosji-wrazliwe-dane-nato,nId,7185766#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome