Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Dolary vs orzechy, że na dziś, nawet pomijając wojnę, Ukraina nie spełnia więcej niż kilka procent wymagań formalnych.

Wiesz, jak byłem młodszy łykałem teksty o procedurach, wymogach itd. Z czasem stałem się bardziej sceptyczny. Politykom procedury, wymogi, prawo i cała ta piękna pełna pustych frazesów opowieść co to niby trzeba spełnić by wstąpić do UE (zamiast UE można wstawić cokolwiek co interesuje polityków) jest potrzebna jak pijanemu latarnia: nie po to by oświetlić okolicę tylko po to by się podeprzeć. Politycy realizują swoje cele polityczne, wszystkimi możliwymi metodami. Ciemny lud dostaje odpowiedni przekaz by tym celom i sposobom ich osiągnięcia przyklaskiwał.  Ponure ale obawiam się że bliskie rzeczywistości. Chyba z wiekiem staję się zgorzkniały 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta cała specjalna operacja nie ma przypadkiem na celu przechwycenia jak najwięcej zaawansowanej technologii zachodniej. Fakt porażka Rosji wyszła na jaw ale sprzęt jest wyłapywany . I dziwi mnie że większość sprzętu nie posiada technologii samodetonujacej podczas próby rozebrania pocisku na elementy . Na przykład javelin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Ale, dla zorientowanych podpowiem - [...] Geert Wilders...

Znaczy ta reinkarnacja jednego z bohaterów (też z Indonezji) książki Bohdana Arcta „Cena życia”, który to bohater nażarł się indonezyjskich gruszeczek i bohaterowi odpierniczyło po tej strawie? Czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

Znaczy ta reinkarnacja jednego z bohaterów (też z Indonezji) książki Bohdana Arcta „Cena życia”, który to bohater nażarł się indonezyjskich gruszeczek i bohaterowi odpierniczyło po tej strawie? Czy tak?

Dla jasności: Pocieszny facecik, którego przodkowie dopiero co (bo nie 1000 lat przed Chrystusem) ganiali po Indonezji w garniaku złożonym z opaski na biodrach i liścia zasłaniającego ptaszka oświadcza, że on oczyści Holandię z wszelkiej maści uchodźców, imigrantów i innych obcych nieholenderskich. I na takiego palanta zagłosowało społeczeństwo holenderskie. Niezły kabaret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże strzeż mnie od "przyjaciół", z wrogami sam sobie poradzę.

1) Niemcy zaciskają pasa kosztem Ukrainy. Wyciekły dokumenty
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raport-ukraina-rosja/news-niemcy-zaciskaja-pasa-kosztem-ukrainy-wyciekly-dokumenty,nId,7187270#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

2) Media: Niemiecki urząd przekazał Rosji wrażliwe dane NATO
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/news-media-niemiecki-urzad-przekazal-rosji-wrazliwe-dane-nato,nId,7185766#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie