Skocz do zawartości

Figury rozdział VIII


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

fala....

"Ale będą się mogli willami dalej obdarowywać? "

Dziś czy wczoraj się okazało, że... rząd jeszcze nie złożył podania o wypłatę KPO :-)
A nie złożył, bo się kwadrat Prezes-Morawiecki-Ziobr-Duda potknęli i własne nogi i teraz czekają na ruch TK... który wiadomo jaki będzie, więc KPO nie będzie :-(
I to jest dodatkowy dramat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

Tak, dobrze się domyślasz. Na takich debilizmach będzie oparta kampania piss. Najlepsze, że pada na podatny grunt. Dlatego nie szkoda. Mają taki rząd na jaki zasługują. Póki co z wyboru.

Dlatego przy kilkudziesięcioprocentowym zdebileniu społeczeństwa wygraną mają w kieszeni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

czekają na ruch TK... który wiadomo jaki będzie, więc KPO nie będzie :-(

To wieszczyłem od dawna. W Brukseli są bardziej rozgarnięci niż pismeni sądzą i na numery typu "w trzy karty" nabrać się nie dadzą. 

Ps. "przeczytaj" uważnie fotkę z mojego ostatniego postu.🙃

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bjar_1 napisał:

Dlatego przy kilkudziesięcioprocentowym zdebileniu społeczeństwa wygraną mają w kieszeni :)

Trwa badanie "gruntu". Ostatnio wozili się na Tusku, Sikorskim, przyszła kolej na Trzaskowskiego. Tych ludzi boją się najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Poddaję się... pisz co "wiesz" a ja, dopóki nie będzie to sprzeczne z Regulaminem, nie będę ani ingerował ani komentował...

Poddaję się, gdyż ty pomijając dokumentny brak wiedzy i/lub czerpanie "wiedzy" z partyjnego przekazu, nie rozumiesz lub nie chcesz/nie potrafisz zrozumieć nawet najprostszych rzeczy.

 

Czy obrażanie rozmówcy w każdym poście jest dla Ciebie normą ? 

Wydaje mi się że gdy chodzi o pisowców to tak.

Ale do rzeczy:

na przykładzie motoryzacji próbuje to przekazać najprostszą i najoczywistszą rzecz - przynajmniej dla mnie:

jedyny sposób aby wdrożyć te "rekomendacje" w życie to zmiana prawa i ZAKAZY i NAKAZY.

 

Ps. Gdyby PiS w swoim programie wyborczym ogłosił rekomendację o wycofaniu sie z produkcji i konsumpcji parówek w Polsce w ciągu 20 lat to cała total oposition łącznie z foru Odkrywcy dostała by amoku i orgazmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bjar_1 napisał:

Dlatego przy kilkudziesięcioprocentowym zdebileniu społeczeństwa wygraną mają w kieszeni :)

Nie ma wyjścia, trzeba to 40 % społeczeństwa wymienić ;)

Pozostałe 60 % radośnie porzuci samochody, mięso, nabiał, hodowlę zwierząt, podróże - będzie tak radośnie i czysto jak w Korei Północnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

I znów pudło...

"Nie ma wyjścia, trzeba to 40 % społeczeństwa wymienić ;) "

Przewodnia partia narodu otrzymała 43,6 % głosów spośród WSZYSTKICH uprawnionych i tych, którzy się pofatygowali na wybory...
Wśród ogółu obywateli raju nad Wisłą jest to, bodajże, poniżej 20 %....

 

A później piszesz, że hejt, że obrażanie...


PS Wiem, wiem... ty doskonale te proporcje znasz i "tylko" do wpisu bjara się odnosiłeś...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bjar_1 napisał:

"Na temat przejęcia pomnika prezydent Rzeszowa rozmawiał z prowincjałem zakonu o. Teofilem Czarniakiem."

 Czyli wydymają czarni jak zawsze, jak ruina to oddają a jak już się wyremontuje to żądają zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

To co wycieka z kubeczka to krew Ukraińców, która obajtkowi spłynęła po rękach?

To teraz porównaj którzy politycy jaką odpowiedzialność ponoszą.

Ile się przyczynił "nasz człowiek w Warszawie", namaszczony również przez Niemców na swojego człowieka w UE, nie protestującego w sprawie NS1, NS2, niechętnego terminalowi LNG i przeciwnego Baltic Pipe, sprowadzającego do Polski 90 %  ropy od CCCP ?

Na dzisiaj zredukowaliśmy zakupy gazu do 0,0, ropy do 10 %.

Udajesz że nie rozumiesz że jak bez sankcji UE sami zerwiemy ten ostatni kontrakt to Rosjanie zarobią na karach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, takafura napisał:

To teraz porównaj którzy politycy jaką odpowiedzialność ponoszą.

Ile się przyczynił "nasz człowiek w Warszawie", namaszczony również przez Niemców na swojego człowieka w UE, nie protestującego w sprawie NS1, NS2, niechętnego terminalowi LNG i przeciwnego Baltic Pipe, sprowadzającego do Polski 90 %  ropy od CCCP ?

Na dzisiaj zredukowaliśmy zakupy gazu do 0,0, ropy do 10 %.

Udajesz że nie rozumiesz że jak bez sankcji UE sami zerwiemy ten ostatni kontrakt to Rosjanie zarobią na karach ?

W jakim świetle stawiasz swoich dobrodziejów, jeżeli śmiesz tu pisać, że Unii nie chcą i nie płacą, a zapłacą dzikim. Wstydź się. 

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Udajesz że nie rozumiesz że jak bez sankcji UE sami zerwiemy ten ostatni kontrakt to Rosjanie zarobią na karach ? "

Apacz... a można było jedną decyzją Mistrza power-pointa "ugotować" wszystkich importerów wschodniego węgla... nawet tych, których opłacony węgiel czekał na przekroczenie granicy z Białorusią...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

PS Wiem, wiem... ty doskonale te proporcje znasz i "tylko" do wpisu bjara się odnosiłeś...

Znowu Cię zaskoczę i jako członek komisji wyborczej odróżniam głosujących, uprawnionych do głosowania i mieszkańców ogółem.

Jak każdy oprócz Ciebie doskonale zrozumiał bjar-1 napisał żartobliwie o 40 % społeczeństwa, a ja tylko skomentowałem.

Tylko zlituj się i nie brnij w:

- niewiedzę,

- niekompetencję

- perfidną manipulację z mojej strony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, karpik napisał:

W jakim świetle stawiasz swoich dobrodziejów, jeżeli śmiesz tu pisać, że Unii nie chcą i nie płacą, a zapłacą dzikim. Wstydź się. 

Liczyłem na refleksję w sprawie "krwi na rękach". Co prawda przez chwilę, bo szybko zdałem sobie sprawę że to naiwność z mojej strony. Kto to przyzna że NS1, NS2 umożliwiły tak naprawdę agresję Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Apacz... a można było jedną decyzją Mistrza power-pointa "ugotować" wszystkich importerów wschodniego węgla... nawet tych, których opłacony węgiel czekał na przekroczenie granicy z Białorusią...

To się nazywa ryzyko handlowe. Po to sie ubezpiecza transakcje, przewiduje kłopoty jak prowadzi się interesy z krajem prowadzącym wojnę, obejmowanym kolejnymi sankcjami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"To się nazywa ryzyko handlowe. Po to sie ubezpiecza transakcje, przewiduje kłopoty jak prowadzi się interesy z krajem prowadzącym wojnę, obejmowanym kolejnymi sankcjami... "

Yhmmmm... i dlatego, przewodnia partia narodu nie czekała na termin podany przez UE i wywołała to co wywołała na rynku wewnętrznym...
Równie dobrze, a nawet lepiej*, można by małpę upoważnić do podejmowania decyzji...

 

* małpa ani nie daje ani nie bierze łapówek, pomijając np banany...

 

PS "ubezpiecza transakcje".... i skończyć jak zarząd PKP Cargo, który pewną transakcję ubezpieczył, a teraz ma zarzuty od prokuratora, że wydano kasę na ubezpieczenie, zdarzenie nie zaszło, więc działali na szkodę firmy wydając pieniądze na ubezpieczenie ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Yhmmmm... i dlatego, przewodnia partia narodu nie czekała na termin podany przez UE i wywołała to co wywołała na rynku wewnętrznym...

Pijarowsko to na początku dobrze wyglądało - całkowity  zakaz importu węgla z Rosji.

To nie jest usprawiedliwianie, tylko luźna refleksja - pamiętam tyrady opozycji i histerię na forum jak to od zbrodniarzy nadal węgiel ściągamy.  Nic to że 99 % to prywatne firmy czy samorząd do swoich ciepłowni, batożony był rząd.

Teraz to samo czytam o ropie, powinniśmy niby zerwać kontrakt wychodząc prze unijny szereg i zapłacić miliardy kar. Tak twierdzi @karpik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bjar_1 napisał:

Komu?

Rosji.

Jak tylko podpiszą pokój to wróci radosny handel i normalizacja, trzeba będzie sie rozliczyć zgodnie z umową handlową. Chyba że będą unijne sankcje...

( jak sie mylę to proszę mnie wyprowadzić z błędu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Pijarowsko to na początku dobrze wyglądało - całkowity  zakaz importu węgla z Rosji.

To nie jest usprawiedliwianie, tylko luźna refleksja - pamiętam tyrady opozycji i histerię na forum jak to od zbrodniarzy nadal węgiel ściągamy.  Nic to że 99 % to prywatne firmy czy samorząd do swoich ciepłowni, batożony był rząd."



Yhhmmmm... i dlatego Mistrz power-pointa wyjątkowo się posłuchał opozycji i nie posłuchał UE, wylewając dziecko z kąpielą...

Ja wiemy, że wy UE nie lubicie, ale wykazała się zdrowym rozsądkiem i wprowadziła sankcje na węgiel od, bodajże, sierpnia...
Rząd przewodniej partii narodu i przydawek, postanowił być, jak nader często ma w zwyczaju, bardziej papieski od papieża i efekty znamy...

 

PS

Czyli:

- węgla nie bierzemy, kary zapłacili zwykli przedsiębiorcy, kary ponieśli szarzy obywatele, zasponsorowali wszystko zwykli podatnicy...

- ropę, częściowo, bierzemy, aby kar Orlenowi nie naliczono...

 

Jest w tym logika... Podziwiam, że wam się to skleja w logiczną całość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie