Skocz do zawartości

Jakie to dystynkcje?


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Edmundo napisał:

Bardziej wygląda to na monogram pułku

Właśnie, uprzedzileś mnie :-) .. i choć na patkach nie widać proporczyka kawaleryjskiego, to równie dobrze może być podporucznik 8 pułku ułanów z mitrą na naramienniku obok oficerskiej gwiazdki. Na wielu zdjęciach w przypadku tego pułku proporczyka prawie nie widać, lub wcale, tym bardziej na takim prawie nieczytelnym kadrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o " Dziewiątce", tyle, że byłaby jasna dolna część proporczyka. Podobnie jak w przypadku  " Trójki". Proporczyk 8 P.Ul. był ciemnożółty tzw. " Stare złoto" i na zdjęciach często proporczyk mylony jest z DAK- ami, lub go wcale nie widać. Zerknij do wątku o 8 P.Ul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Tyr napisał:

Prosiłem, żeby po całości pokazał. Formoza a masz fotki gdzie nie ma lub nie widać proporczyka na 8 PUŁ? Mnie to na wytłoczkę 3 ew 9 wygląda.

Jakbym miał coś więcej istotnego, to bym pokazał, a nie o fizjonomię tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tyr napisał:

Więc jak nie masz co pokazać to zapnij rozporek i rączki na kołderkę...

Przykro, mi że nie nie mogę cię zadowolić, ale chyba pomyliłeś forum. Poszukaj sobie tych co lubią pokazywać i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić swoje "trzy grosze". Zamieszczenie całego zdjęcia znacznie by pomogło w dalszej identyfikacji zakładając, że można by dostrzec inne szczegóły. Jeżeli piszesz, że "Jakbym miał coś więcej istotnego..." to uważasz, że tylko ten fragment zdjęcia jest istotny. Tu jesteś w błędzie i nie licz na jakąś sensowną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sedco Express napisał:

Pozwolę sobie wtrącić swoje "trzy grosze". Zamieszczenie całego zdjęcia znacznie by pomogło w dalszej identyfikacji zakładając, że można by dostrzec inne szczegóły. Jeżeli piszesz, że "Jakbym miał coś więcej istotnego..." to uważasz, że tylko ten fragment zdjęcia jest istotny. Tu jesteś w błędzie i nie licz na jakąś sensowną pomoc.

Niestety nie mam "całego zdjęcia". Nawet jeśli kadr jest odrobinę przycięty, to są to minimalne fragmenty, na których nie ma żadnych dodatkowych elementów - nawet guzika. Głowa oficera raczej nic nie wnosi do sprawy - nie ma czapki, tło jest wyretuszowane. Można chyba zaufać opisowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie