Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol.7


Rekomendowane odpowiedzi

"Tureckie okręty wojenne weszły na Morze Czarne (2 fregaty + okręt podwodny) – donosi Marynarka Wojenna Sił Zbrojnych Ukrainy.

 

Oficjalnie ogłoszono korytarze dla statków ze zbożem (Ostrzeżenie Wybrzeża Ukrainy nr 136/22 z 26.07.2022)."

 

Szczerze wątpię, żeby dzicz dała spokojnie wywozić zboże z Ukrainy. Jak nie prowokacje na samych statkach(w tym piractwo) to będą walić w porty(nadal).

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bjar

"Różnica taka, że jedni bronią swojej ziemi, a drudzy barbarzyńsko ich napadli. "

jest więcej różnic...

Jeśli się uda, będzie miał państwowy pogrzeb z honorami, a nie gdzieś pod płotem, nawet bez poinformowania rodziny... co się przez przypadek stało...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bjar_1 napisał:

Różnica taka, że jedni bronią swojej ziemi, a drudzy barbarzyńsko ich napadli.

Balans już wielokrotnie tłumaczył (przypadkowo dokładnie tak jak ruska propaganda tłumaczy to dziczy), że ta wojna to wina krajów zachodnich i opłacanego przez te, nazistowski rząd na Ukrainie. Zwykli Ukraińcy są braćmi Rosjan 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rada głosowała za projektem ustawy o szczególnych gwarancjach dla obywateli polskich

 

Obywatele polscy będą mogli legalnie mieszkać i pracować na Ukrainie przez 18 miesięcy, a także prowadzić działalność gospodarczą, studiować w placówkach oświatowych, otrzymywać opiekę medyczną i określone świadczenia socjalne zgodnie z ustawodawstwem Ukrainy.

 

Wszystko dla przyjaciół"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

Balans już wielokrotnie tłumaczył (przypadkowo dokładnie tak jak ruska propaganda tłumaczy to dziczy), że ta wojna to wina krajów zachodnich i opłacanego przez te, nazistowski rząd na Ukrainie. Zwykli Ukraińcy są braćmi Rosjan 😅

Nic takiego nie pisałem, jedyne co napisałem to to, że wojna obecnie toczy się na terenach przyłączonych do Ukrainy w 1922 roku prze Lenina, a więc na terenach mocno wymieszanych etnicznie. I gdyby nie "Ustawa o języku" to by do buntu w Donbasie nie doszło. Inna sprawa, że Putin popełnił błąd, a nawet kilka, a jak mawiał klasyk "Błąd to gorzej niż zbrodnia". Swoją drogą to gdyby USA, z naszym udziałem zresztą, nie udało się zablokować NS2, to do wojny by zapewne nie doszło, bo Putinowi zależało na na wymianie - surowce za inwestycje. A teraz świat właśnie zmierza do recesji, a Polskę czeka kryzys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, balans napisał:

Nic takiego nie pisałem, jedyne co napisałem to to, że wojna obecnie toczy się na terenach przyłączonych do Ukrainy w 1922 roku prze Lenina, a więc na terenach mocno wymieszanych etnicznie. I gdyby nie "Ustawa o języku" to by do buntu w Donbasie nie doszło. Inna sprawa, że Putin popełnił błąd, a nawet kilka, a jak mawiał klasyk "Błąd to gorzej niż zbrodnia". Swoją drogą to gdyby USA, z naszym udziałem zresztą, nie udało się zablokować NS2, to do wojny by zapewne nie doszło, bo Putinowi zależało na na wymianie - surowce za inwestycje. A teraz świat właśnie zmierza do recesji, a Polskę czeka kryzys.

Nie chcę mi się szukać ale pisałeś m.i, że to przez kolorowe rewolucje inspirowane przez zachód.

 

Co do filmiku (propagandowego?). 

Po co puszczać drona na żyłce. Większa szansa na stratę sprzętu przez splątanie, niż szansa na zestrzelenie takiego drobiazgu przez przeciwnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie