Skocz do zawartości

Olaf Popkiewicz nie poprowadzi już "Poszukiwaczy historii"


ammuratow

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wynika z najnowszych informacji, Polsat Play pracuje nad kolejną - trzynastą - odsłoną cyklu, która może mieć nieco zmienioną formułę. Cykl zyska nowego współprowadzącego, który zastąpi Olafa Popkiewicza. - Odpowiadając na pytania, dotyczące usuniętej osoby, to uprzejmie donoszę, że chodzi o mnie. Dziękuję za uwagę i serdecznie wszystkich pozdrawiam a nowemu współprowadzącemu życzę wiele szczęścia - komentuje Popkiewicz.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/poszukiwacze-historii-polsat-play-nowy-gospodarz-odchodzi-olaf-popkiewicz

Czy ktoś wie dlaczego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tego trochę można się obawiać (poza pajacowaniem). Rzecz jasna należy szanować wiedzę O.P., bo w tym zakresie, w jakim coś najbardziej lubi i w czym zawodowo się specjalizuje to zapewne jest w tym dobry, ale ja to zawsze się boję besserwisserów. Jeśli na poletku historycznym od 40+ lat zajmuję się zawodowo, albo częściowo zawodowo (w zależności od okresu), albo hobbystycznie (ale zawsze wyjątkowo intensywnie) jednym i tym samym to zabieram głos tylko na temat tego czegoś, a nie podskakuję we wszystkich tematach. Tak jest po prostu bezpieczniej dla widowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też drażniło jego rozbuchane ego. Zawsze musiał wykopać najbardziej fantastyczny fant. Jednak wraz z Sebastianem Witkowskim, który w często dowcipny sposób starał się utemperować kolegę (tekst o wykładach Olafa dotyczących luf od MG-42) tworzyli fajny duet. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Może Popkiewicz zauważył to samo, co Robert Makłowicz? YT nie ogranicza formatu, długości, sposobu realizacji i daje znacznie większe pieniążki niż telewizja?

Co za zachowania jako żywo przypominającego momentami klauna, to czy ktoś chciałby oglądać wspomnianego już przeze mnie Makłowicza gdyby ten był profesjonalny niczym chirurg mówiący o wykonywanych czynnościach? Założe się, że nikt by tego nie oglądał.

Loczek jaki jest, taki jest ale chociaż jest wyrazisty i przynajmniej nie potwarza "słuchajcie" w każdym zdaniu niczym pewien prowadzący, którego nijak nie jestem w stanie oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy się, ale zważywszy Twój nick i parę ciekawych myśli, jakie wymieniliśmy na tym forum zakładam, że interesujemy się w jakiejś mierze być może tym samym. Dlatego liczę na zrozumienie.

Myślę, że nikt Loczkowi nie odbiera olbrzymiej wiedzy techniczno-historyczno-wojskowej i papierka archeologa – ja w każdym razie mu nie odbieram; tak jak nie odbieram mu silnej logiki, z którą czasami fajnie pracuje w swoich programach i podcastach Te czynniki są u Loczka super.

To, co pisałem o nim wcześniej to tak bardziej w kategoriach estetycznych. On mi się po prostu nieodparcie kojarzy z Leszkiem Erenfeichtem. Jak dla mnie to są mleczni bracia pod jednym względem. Pod takim mianowicie względem, na który mam obniżoną immunologię. Oni obaj nieodparcie kojarzą mi się z kolesiami, których znam na pęczki – ze zblazowanymi kolesiami z agencji reklamowych po kilkunastu latach pracy i w II fazie przemęczenia zawodowego.

Obaj są besserwisserami (a ja się boję besserwisserów i uciekam od nich) oraz w przypadku ich obu – nie wiem, czy istnieją takie siły zbrojne świata, wobec których oni nie mają stosunku ironiczno-sarkastyczno-zgryźliwo-złośliwo-kpiarskiego? A mnie takie coś nie interesuje i nie odpowiada. Gdy Erenfeicht miał swoje audycje w PRIII to czasami po prostu kurek od leżącego w drugim pokoju M1911A1 sam mi się odciągał, kiedy go słuchałem. Loczek jest nieco podobny, a czasami bardzo podobny. Przepraszam, ale kogo to obchodzi, kogo publicysta historyczny chce obśmiewać i z jakiego powodu? Ja się zajmuję Commonwealthem i USA z międzywojnia i z WWII. Miałbym milion powodów, żeby ironizować na ich temat. Tylko kogo to obchodzi? Nikogo.

Dla mnie kolesie od takich ironicznych dowcipasów są niebezpieczni pod tym względem, że w jakimś momencie mogą się stawać handlarzami kitu. Gdzieś tu na tym forum pisałem o amerykańskim bagnecie M4 z II wojny. I doradzałem z tej okazji dwie polskie publikacje z tym związane. Jedna Pawła Żurkowskiego (bez zarzutu); druga Leszka Erenfeichta, jak zawsze z dziwaczną nutą ironii. W czterech zdaniach na temat tego bagnetu zawarł trzy informacje nieprawdziwe. I tak to jest z takimi dowcipnisiami-besserwisserami i ich dowcipasami. Ja po prostu boję się takich ludzi i mam ograniczone zaufanie do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbytnio nie wiem co mam napisać, bowiem za genialne tłumaczenie serii "Korpus" W.E.B. Griffina Leszka Erenfeichta bardzo szanuję. Zresztą pamiętam jego artykuły w których publicznie wyśmiewał pewien pistolet, nazywając go gumianym wodotryskiem, co odpowiada mojej opinii o tymże tworze.

Natomiast co do ograniczonego zaufania- w pełni się zgadzam i wyznaję tę samą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację. To wszystko oczywiście nie jest takie zero-jedynkowe. Wieczna cześć i chwała L. Erenfeichtowi np. za świetny przekład „Band of Brothers”. I tak samo jemu, jak Popkiewiczowi, też przecież nie da się odmówić gigantycznej wiedzy wojskowo-techniczno-historycznej. Chodzi tylko o ten jeden finalny sznyt publicysty historycznego - żeby robić sobie jaja z kogoś/czegoś w sposób inteligentny, wprawdzie zawoalowany, ale wyrazisty dla ludzi myślących, a niekoniecznie w sposób łopatologiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Facet upadł totalnie. Po prostu idiota. Fascynacja ZSRR przejawiała się w wielu jego stwierdzeniach, wypaczając przekaz faktów. Postępujące zmiany pod kopułą rzuciły mu się nie tylko na mimikę, ale i na odbiór rzeczywistości. Oczywiście, jego opinie, jego prawo. Ale co za upadek. Polecam komentarze. Opiaty czy butapren? 
https://www.facebook.com/olaf.popkiewicz/posts/2902419516716255:0

M.

Edytowane przez beaviso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie