Skocz do zawartości
  • 0

Pocisk art.


hipolit-O4

Pytanie

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, predi888 napisał:

Generalnie sprawdź czy możesz wsadzić palec w dupkę( ,wiem, trochę nie ten teges) tego 85 bo trafiają się takie gdzie smugacza niema a zapek dalej siedzi

Tak powinien wyglądać tył, żeby pocisk był zdatny do zabrania. Tu akurat fotka fragmentu mojego egzemplarza, w wersji tępołukowej. Jak widać rozkręcony prawdopodobnie przez saperów lwp. 

IMG_20211006_083347.jpg

Edytowane przez Julekcezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

26 minut temu, Julekcezar napisał:

Tak powinien wyglądać tył, żeby pocisk był zdatny do zabrania. Tu akurat fotka fragmentu mojego egzemplarza, w wersji tępołukowej. Jak widać rozkręcony prawdopodobnie przez saperów lwp. 

IMG_20211006_083347.jpg

ten co pokazałeś to br-365, zdjęcie hipolita przedstawia br-365k, otworek tam jest mały

Edytowane przez predi888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, bjar_1 napisał:

Może być jakiś ślepy/testowy. Strzelnica "Mesko" w Skarżysku to była takimi zasypana., stąd od razu skojarzyłem że to 23 mm.

Vis - takie się tam poniewierały, nie?

Opcjonalnie w takim przypadku w tej 85 może też być korek bakelitowy. Opcjonalnie bo z takim czymś spotkałem się tylko w niemieckich cwiczebnych 37 i 50mm. Słyszałem że ponoć z ruska amunicja robili podobnie, ale ile w tym prawdy nie mam pojęcia. 

Edytowane przez Julekcezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, hipolit-O4 napisał:

Gdzieś czytałem że rosyjskie lotnicze 20mm,23mm i 37mm jak nie trafiły w cel to po przeleceniu maksymalnego dystansu samoczynnie eksplodowały i taich niewybuchów trudno szukać na ziemi.

Jeśli były wyposażone w samolikwidator(od smugacza lub w zapalniku) to się zgadza.Oczywiście i tu zdarzały się buble, więc znalezienie takiego calaka w ziemi nie jest jakimś ewenementem.

Co do tego Twojego, to nie miał on owego samolikwidatora jak i ładunku- poza smugaczem i masą zapalającą pod czepcem balistycznym którego nawet nie ma...

8 godzin temu, bjar_1 napisał:

Vis - takie się tam poniewierały, nie?

Ano były takie, choć większość to odłamkowe z imitacjami zapalnika i z wypełnieniem obojętnym do strzelań testowych właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie