Jump to content
  • 0

Rosyjski katiusz?

Question

13 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Były takie których dysza była zakończona sitkiem jak w maszynce do mięsa.Część otworów była po skosie wiercona co nadawało ruch obrotowy w celu stabilizacji pocisku.Podobnie jak pierścień wiodący w pociskach z lufy.

• 0
42 minuty temu, vis1939 napisał:

Oba neble na 100%, niebezpieczne jak se na odnóże upuścisz.

Święta racja. Ja się kiedyś dziwiłem że szmatławce robią sensację z pustego pocisku czy granatu, odkąd spadł mi pusty ppanc na stopę zmieniłem zdanie 🙂

• 0
4 godziny temu, kribmw napisał:

Dzięki panowie za odpowiedzi ja wolę się dopytać niż później tłumaczyć się smutnym panom.Pozdrawiam.

nie chce cię straszyć ale i tak będziesz musiał się tłumaczyć, nawet za taki złom

• Thanks 1
  • 0

Nóżka, paluszek, siniaki...... Phi....

Ok. 10 lat temu w zimę, mieszkając w bloku w Oławie pakowałem auto na giełdę staroci we Wrocku i wynosiłem klamoty z piwnicy, m.in. 3 puste skorupy niemieckich pocisków art. kal. 172 mm i wadze ok. 80 kg. każda.

Gdybym był pijany, czy też "wczorajszy"  to miałbym wytłumaczenie przed samym sobą. Ale nie, byłem nieprzyzwoicie trzeźwy jak świnia. Wynosząc 3-ą skorupę nie wiem jakim cudem potknąłem się i przewróciłem na schodach. Lewa dłoń uderzyła o krawędź schodka i dopindoliło w nią 80 kg.... Wyczerpał mi się słownik wyrazów obcych i bliskoznacznych i myślałem że z bólu to rękę wsadzę sobie w dupę. Przymrozek i okłady ze śniegu, uśmierzyły trochę mojemu cierpieniu. Byłem przekonany że to tylko stłuczenie. Pojechałem na giełdę. Po powrocie ból nie ustępował. Na drugi dzień rano nie mogłem ruszać palcami i widzę że z dłoni zrobił mi się balon. Żarty się skończyły - pomyślałem. Poszedłem do lekarza, potem prześwietlenie RTG i co się okazało....? Że to nie stłuczenie, tylko mam złamane 2-e kości śródręcza....

Reasumując. W zimę, nieświadomie, 2-u krotnie ze złamaną dłonią przejechałem autem przez ścisłe centrum Wrocławia i nie spowodowałem wypadku.

• Haha 1