Skocz do zawartości

Mundur oficerski 1929


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Proszę o pomoc w określeniu poprawnych barw oficerskich mundurów, a w szczególności rogatywek  i obuwia na poniższym zdjęciu. Zdjęcie datowane jest na 1929 rok.  Widoczni na zdjęciu 1) Major Szypowski 2) podpułkownik Wojciech Fryda, 4) generał Stanisław Kwaśniewski. Oraz co znajduje sie  na rękawach generalskiego płaszcza.  Z góry dziękuję za podpowiedzi. Wiedzę chcę wykorzystać do koloryzacji tej fotografii.

3_1_0_9_5712_80222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk generalski - borta generalska – srebrny lub złoty noszony jest na otokach czapek, rękawach mundurów i prezentowany na proporczykach generalskich i marszałkowskich. Co do kolorów to pewnie ktoś określi fachowo numerem? Płaszcz oficerski wz 1924

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Sedco Express napisał:

Czpaka oficerska i czapka generała wz. 1919

Tak to wiem, chodzi mi bardziej o to że zarówno major Szypowski, jak i podpułkownik Fryda byli oficerami z tego co znalazłem w necie wojsk artyleryjskich, a co za tym idzie czy powinni mieć jakiś specyficzny kolor otoków. A druga sprawa to rogatywki obu Panów różnią się kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sedco Express napisał:

Wszystko wskazuje, że policyjna. Uroczystość poświęcenia (czego ?) - jest biskup, generał, oficerowie to i zapewne musiał być jakiś komendant policji z tego rejonu.

Miejscowość to Skarżysko Kamienna - poświęcenie figury Matki  Boskiej, przynajmniej taki opis figuruję na stronie NAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie