Skocz do zawartości

II Wojna światowa w grafice, z lat 1939- 1945.


formoza58

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że nie mam czasu, bo mógłbym ten wątek zalać grubymi setkami tego typu grafik amerykańskich i brytyjskich z II wojny. Były to czasy, gdy zarówno w prasie codziennej, jak i fachowej, jeśli nie było dobrej ilustracji do tekstu to się najmowało grafika, który tworzył jakąś własną wizję do tego, o czym mówił tekst jakiegoś artykułu, albo jakiejś reklamy. Mam tego tonę, tylko czasu niestety już nie. Ale pokibicuję wątkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 489
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Teraz, Jedburgh_Ops napisał:

Już same tylko okładki czasopism z tamtych czasów były takie, że na ASP można by niejedną magisterkę napisać na temat grafiki tego okresu

I robili Jedburgh, oj robili .  Znam jednego, który na ich podstawie, stworzył ciekawe prace w temacie... Dzieje Oręża Polskiego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, formoza58 napisał:

Jw.

Nad Londynem.

wo 41r nalott.JPG

Te rysunki są w większości z Der Adler, mam trochę tych gazetek. Ten z Ju 88 akurat ilustrował artykuł o walkach na froncie wschodnim, a więc nie Londyn. Natomiast te w odcieniu niebieskim, to początek 1940 roku.

Edytowane przez balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, balans napisał:

Te rysunki są w większości z Der Adler, mam trochę tych gazetek. Ten z Ju 88 akurat ilustrował artykuł o walkach na froncie wschodnim, a więc nie Londyn. Natomiast te w odcieniu niebieskim, to początek 1940 roku.

 Spośród setek rysunków i akwarelek, kilkadziesiąt mam nie opisanych i próbuję uporządkować.  jest sporo z " Die Wermacht", wydawnictw niemieckich  i różnych innych pism , co mi wpadło przez lata... Dzięki Balans, pewnie nie ostatni ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie