Skocz do zawartości
  • 0

Pociski karabinowy


Wermacht

Pytanie

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, vis1939 napisał:

Kaliber podany przez autora wątku jest z dupy, lub raczej z nieumiejętności posługiwania się nawet linijką - o posiadanie suwmiarki nawet nie podejrzewam.Sam pocisk to 7,92mm lekki "S" lub ewentualnie 7,62mm lekki mosiek.Nie wiem w którym miejscu jest to podobne do 5,56 czy 5,45 ale zapewne na tych dwóch typach kończy się edukacja w WOT.

 

Z całym szacunkiem ale pocisk 7,62 mosin ma w podstawie średnice 7,65 mm, nie sądzę że autor postu umieszczając wymiar w dziesiątych milimetra nie umiał posługiwać się suwmiarką na tyle żeby zgubić 2 mm a założenie ze jego pomiary są do dupy i nie wie jak posługiwać się linijka są z „dupy wzięte „. Ja nie mam powodu nie wierzyć w poprawność pomiarów autora postu i stwierdzam po wymiarach iż nie jest to 7,62 mosin a tym bardziej 7,92 mauser. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, dzikusek napisał:

Ja nie mam powodu nie wierzyć w poprawność pomiarów autora postu

Nie przejmuj się, taka naiwność mija po kilkunastu latach na forum i w terenie.Do tego czasu daruj sobie doradzanie na forum w tematach o których masz szczątkowe pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, dzikusek napisał:

Z całym szacunkiem ale pocisk 7,62 mosin ma w podstawie średnice 7,65 mm, nie sądzę że autor postu umieszczając wymiar w dziesiątych milimetra nie umiał posługiwać się suwmiarką na tyle żeby zgubić 2 mm a założenie ze jego pomiary są do dupy i nie wie jak posługiwać się linijka są z „dupy wzięte „. Ja nie mam powodu nie wierzyć w poprawność pomiarów autora postu i stwierdzam po wymiarach iż nie jest to 7,62 mosin a tym bardziej 7,92 mauser. 

Pociski mosin i mauser wyglądają dokładnie tak jak ten o który jest pytanie. Znajdź inny pocisk który tak wygląda i ma kaliber 5.5 mm... 

Już wcześniej upierales się, że jest to ss109 Nato, który wygląda zupełnie inaczej i nie jest kwadratowy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosiek, pierwszo-wojenny nierdzewny z typowym "zwężeniem w talii" .Mausery były trochę inaczej obkuwane w łusce i były melchiorowane a w całości rdzewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze 7,92 lekkie "S" też miały płaszcze melchiorowe lub stalowe melchiorowane.No ale tu faktycznie najpewniej mosiek, patrząc już na wysokość zacisku w łusce.

a najlepiej to spojrzeć na denko, mośki mają lekko wydrążone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vis1939 napisał:

Nie przejmuj się, taka naiwność mija po kilkunastu latach na forum i w terenie.Do tego czasu daruj sobie doradzanie na forum w tematach o których masz szczątkowe pojęcie.

To czy będę doradzał czy nie to jest moja sprawa a nie Twoja. Od tego jest forum. Ale widzę ze kolega od tej wiedzy ma tak zlasowany mózg ze z góry sobie zakłada ze wszyscy inni posiadają szczątkowe pojęcie np o mierzeniu linijka czy suwmiarka. Pocisk mosina wczoraj sam mierzyłem i nie jest to 5,5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sqr napisał:

Pociski mosin i mauser wyglądają dokładnie tak jak ten o który jest pytanie. Znajdź inny pocisk który tak wygląda i ma kaliber 5.5 mm... 

Już wcześniej upierales się, że jest to ss109 Nato, który wygląda zupełnie inaczej i nie jest kwadratowy...

Kolego nie uparłem się, gdy pokazałeś mi zdjęcia ss109 przyznałem Ci racje ze na pierwszy rzut oka jest inny. 
oczywiście ze poszukam sugerując się podanymi przez autora wymiarami a nie idąc na łatwiznę „bo podobny” 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzikusek napisał:

Kolego nie uparłem się, gdy pokazałeś mi zdjęcia ss109 przyznałem Ci racje ze na pierwszy rzut oka jest inny. 
oczywiście ze poszukam sugerując się podanymi przez autora wymiarami a nie idąc na łatwiznę „bo podobny” 

Szukaj i życzę sukcesów... Widzę, że walczysz, nie mając zielonego pojęcia... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda się udzielać.Chłopina jeszcze się trochę pomota w swej nieświadomej ignorancji, po czym strzeli focha na forum "bo tu wszyscy so głupi" Szkoły pozamykali, to się dzieciarnia nudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sqr napisał:

Pociski 5,56 x 45 Nato wyglądają zupełnie inaczej. 

ale że jak inaczej ? kwadratowe są czy co ? uważam że podanym wymiarom najbliżej odpowiada pocisk 5,56x45 (SS109) niż 7,62x54.

Najlepiej jeśli będzie podana waga pocisku wtedy prędzej się coś dopasuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dzikusek napisał:

ale że jak inaczej ? kwadratowe są czy co ? uważam że podanym wymiarom najbliżej odpowiada pocisk 5,56x45 (SS109) niż 7,62x54.

Najlepiej jeśli będzie podana waga pocisku wtedy prędzej się coś dopasuje.

 

Tak wygląda pocisk 5.56x45 Nato ss109

JB01260-PD-S-Super-e_1400x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaliber podany przez autora wątku jest z dupy, lub raczej z nieumiejętności posługiwania się nawet linijką - o posiadanie suwmiarki nawet nie podejrzewam.Sam pocisk to 7,92mm lekki "S" lub ewentualnie 7,62mm lekki mosiek.Nie wiem w którym miejscu jest to podobne do 5,56 czy 5,45 ale zapewne na tych dwóch typach kończy się edukacja w WOT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie