Jump to content

dzikusek

Forum members
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. myślę że chodziło bardziej o sam przedmiot od czego mógł być lub do czego służył
 2. dziękuję za podpowiedz, będę szukał we wskazanym kierunku. pozdrawiam
 3. Witam, zwracam się z prośbą o pomoc w identyfikacji żeliwnych kół z gumą. Czy mogą one pochodzić od jakiegoś pojazdu pancernego ? Całkowita średnica koła to 50 cm, średnica samej obręczy -40 cm, szerokość 10 cm. Na kołach widoczne są oznaczenia ‚20 J’ oraz litery H W _ _.
 4. Kolego nie uparłem się, gdy pokazałeś mi zdjęcia ss109 przyznałem Ci racje ze na pierwszy rzut oka jest inny. oczywiście ze poszukam sugerując się podanymi przez autora wymiarami a nie idąc na łatwiznę „bo podobny”
 5. To czy będę doradzał czy nie to jest moja sprawa a nie Twoja. Od tego jest forum. Ale widzę ze kolega od tej wiedzy ma tak zlasowany mózg ze z góry sobie zakłada ze wszyscy inni posiadają szczątkowe pojęcie np o mierzeniu linijka czy suwmiarka. Pocisk mosina wczoraj sam mierzyłem i nie jest to 5,5 mm.
 6. Z całym szacunkiem ale pocisk 7,62 mosin ma w podstawie średnice 7,65 mm, nie sądzę że autor postu umieszczając wymiar w dziesiątych milimetra nie umiał posługiwać się suwmiarką na tyle żeby zgubić 2 mm a założenie ze jego pomiary są do dupy i nie wie jak posługiwać się linijka są z „dupy wzięte „. Ja nie mam powodu nie wierzyć w poprawność pomiarów autora postu i stwierdzam po wymiarach iż nie jest to 7,62 mosin a tym bardziej 7,92 mauser.
 7. masz rację na pierwszy rzut oka jest inny. ale dalej nie jestem przekonany do 7,62
 8. ale że jak inaczej ? kwadratowe są czy co ? uważam że podanym wymiarom najbliżej odpowiada pocisk 5,56x45 (SS109) niż 7,62x54. Najlepiej jeśli będzie podana waga pocisku wtedy prędzej się coś dopasuje.
 9. Mogło tak być bo niektóre jeszcze owinięte w papier były . Dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam
 10. Dzięki a ktoś się orientuje w jakich pojazdach mogły być używane ?
 11. Dodam jeszcze ze są tam żarówki oznaczone logo „HASAG”
 12. Witam, podczas ostatnich wykopków natknąłem się na depozyt żarówek 6v różnych producentów. Żarówki zakopane były na głębokości 0,5 metra. Czy mogą być to żarówki z okresu 2 WŚ? Pozdrawiam
 13. Dziękuje za odpowiedź to będzie to
 14. Witam, zwracam się z prośba o pomoc w identyfikacji tej oto mosiężnej blachy. Nie ma na niej żadnych sygnatur, na odwrocie widoczne są cztery miejsca po prawdopodobnie szpilkach/elementach mocujących. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information