Skocz do zawartości
  • 0

guzik czy rychlina i resztka naboju sygnałowego?


bialawy

Pytanie

Witam

Wpadło mi w ręce takie ustrojstwo - coś co przypomina guzik i coś co przypomina formą pozostałość po naboju sygnałowym.

Coś a'la guzik ma średnicę 28mm. Wykonane z bardzo cienkiej miedziuchy z centralnym małym otworem i dwoma małymi z boku. Z jednej strony widać podwinięty rant w ładne ząbki wycięte. Niby wydaje się, że to guzik, ale ostatecznie skłaniam się do jakiejś ozdoby uprzęży ze względu na delikatność materiału.

Co do drugiego elementu to przypomina pozostałość po naboju sygnałowym, ale nie ma typowej "dupki" i nie ma bić i dziurę zamiast spłonki. Może to jakaś stara amunicja myśliwska z tekturową pozostałością. Średnica 23,5mm a wysokość 18mm.

Może ktoś poznaje te elementy i potwierdzi mi przeznaczenie tych elementów?

Pozdrawiam

20200319_073052.jpg

20200319_073041.jpg

20200319_073034.jpg

20200319_073009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko problem w tym, że nie raz widziałem pozostałości po amunicji sygnałowej i nie wyglądała jak to. Każda miała wyraźną kryzę i bicia. A ta nie ma nic-przynajmniej nie widzę ani kryzy ani bić. Poza tym wszystko się zgadza-zwinięta tektura w środku. Kształt mi się nie zgadza. Stąd moje pytanie do znawców tematu amunicji-ktoś coś podobnego widział?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ogarnąłem. Szukałem nawet przekrojów przez amunicję sygnałową i nie znalazłem dodatkowego wewnętrznego elementu który by to przypominał...

Może ktoś rozjaśnić?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś wpadnie mi ręce jakaś pozostałość to rozbiorę dziada i sprawdze czy faktycznie coś takiwgo kryje się w jej wnetrzu. Dzieki za rys.

A co do krążka z miedziuchy- ktoś ma jakiś pomysł?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz tego w wystrzelonej łusce.Ten okrągły element działa jak tłok. To na dno tego elementu działa siła gazów prochowych. wewnątrz w centralnym otworze tkwi scieżka  prochowa.Zapala się od  ładunku czarnoprochowego. Tam jest jeszcze taka tekturowa rurka która miesci ładunek sygnałowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie