Skocz do zawartości
  • 0

części amunicji, łuski artyleryjskie, Dekielki, Blaszka, mosięzne części


damianbulidamian

Pytanie

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Julekcezar napisał:

czy masz tu pełną pestkę,

Pestka to mi wygląda na nabój do stg 44

14 godzin temu, Julekcezar napisał:

Wiem, że to nie stanowi zagrożenia, szczególnie taki stan

Ale ma nadal ładunek inicjujący i miotający a to już pod naszą ustawę podchodzi ?

Co do malowania łusek na spodzie jedna lub dwie linie) to gdzieś już chyba to było. Oznaczenia ilości ładunku miotającego? Ale głowy nie dam sobie uciąć ?

Pozdrawiam.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Julekcezar said:

Nie wiem, czy dobrze widzę, czy masz tu pełną pestkę, lepiej to wywal, jeszcze się za Ciebie państwo nasze kochane weźmie. Wiem, że to nie stanowi zagrożenia, szczególnie taki stan ale niektórzy nie rozumieją tego. 

Dzieki za udział w dyskusji, bez obaw , nie mieszkam w polsce więc polskie prawo mnie nie obowiązuje, a ta "pestka" została już dawno "zutylizowana". Tutaj inaczej podchodzą do osób które szperają po lasach. Zresztą za ładną kolekcję posiadam żeby się jej pozbyć przez jeden pocisk, co nie oznacza że nie bede fotografować rzeczy które znalazłem a których posiadać mi nie wolno. Przynajmniej fotografia zostaje lub film wideo. Jak pisze kolega pawel_breslau najprawdopodobniej jest to (Kurzpatrone) , w 100% pewien nie jestem bo stan łuski był gorzej niż agonalny, jak by to ująć rozpadała sie w dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 23 zdjęciu dwa zapalniki wystrzelone francuskie . Pierwszy to 24/31 Mle 1899-08 a drugi to RYG 24/31 model 1918 . Jak je oczyścisz to zobaczysz oznaczenia i daty produkcji . Jeżeli strzelane w 1944-45 to mogą być francuskie jak i ..polskie. bo my też je produkowaliśmy na licencji do naszych Schneiderowskich 75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie