Skocz do zawartości
  • 0

Gdzie oszacować kolekcję? Monety, odznaczenia, guziki, znaczki


DanielSD

Pytanie

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, DanielSD napisał:

Podpowiecie jak się bezpośrednio z nim skontaktować?

Chłopaki się śmieją ?. Bjar_1 faktycznie wycenia ale nie w tą stronę co byś oczekiwał ? Jak przejrzysz jego posty to zobaczysz o co chodzi ? . Radziłbym się zgłosić do jakiegoś antykwariatu. Tam zapewne uzyskasz nurtujące Cię pytania. 

Pozdrawiam.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach mojej prosperity zbierałem profesjonalnie monety. Polska od 1917  (bez Gdańska i Łodzi), po przez okres międzywojenny, okupację, PRL, aż do czasów współczesnych. Do zamknięcia kolekcji brakowało mi 3 monet. Obu Konstytucji i Nike 1932. A tak to miałem wszystko, wszystkie roczniki i odmiany.

Osobiście byłem świadkiem w sklepie numizmatycznym. Koniec lat `90 , przyszedł chłoptaś z klaserem pełnym monet, odznaczeń i medali. Powiedział że dostał go jako spłatę zadłużenia i chce to sprzedać.. Osobiście przypuszczam że kolekcja była zajumana.  Coś tam oglądałem w sklepie i kątem oka obserwowałem co jest w tym klaserze. Na medalach się nie znałem, ale na monetach owszem i to bardzo. I pokazała się ONA , Konstytucja. Grzecznie i z kulturą chciałem odkupić natychmiast tą monetę ale sprzedawca w sklepie dał mi jasno do zrozumienia (też z kulturą) żebym się nie wpindalał w jego biznes.

Za cały klaser gościu dostał 3 tysie i był bardzo happy, gdzie w tym czasie Konstytucja kosztowała około  2 tys. A gdzie reszta monet (drogich które już miałem) i medali.... ?(tam chyba było z 15 odznak pułkowych)

Śmiem twierdzić że sprzedawca dostał w sklepie 10% wartości rynkowej, a i w to wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie