Skocz do zawartości

Niemieckie " Zielone Diabły"- Kreta


formoza58

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 546
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nawet gdy się spojrzy na historię muła to nie za bardzo Europa mu się przewija i w zasadzie tak jest do dziś. Już prędzej Bliski Wschód, o Subkontynencie Indyjskim nawet nie wspominając, gdzie muły trzymały potężną część logistyki aliantów na froncie CBI. Gebirgsjägerami aż tak się nie zajmuję, tyle o ile, więc ciekawi mnie, skąd mieli muły. Może Afrika Korps im je załatwiła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jedburgh_Ops napisał:

Nawet gdy się spojrzy na historię muła to nie za bardzo Europa mu się przewija i w zasadzie tak jest do dziś. Już prędzej Bliski Wschód, o Subkontynencie Indyjskim nawet nie wspominając, gdzie muły trzymały potężną część logistyki aliantów na froncie CBI. Gebirgsjägerami aż tak się nie zajmuję, tyle o ile, więc ciekawi mnie, skąd mieli muły. Może Afrika Korps im je załatwiła?

Nie wiem. Przemknęła mi również słabiutka jakościowo  " prasówka" , z mułem  i spadochroniarzami.Może się trafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to Kreta to pewnie są to muły greckie (znaczy „jeńcy”), bo to taki sam punkt geograficzny, jak Włochy, że najbliżej im do Bliskiego Wschodu. Ale trochę trudno byłoby uwierzyć, że systemowo Grecja tak się kochała z III Rzeszą, żeby szkopstwu dostarczać muły. Co innego jednak państwa nazistowskie i faszystowskie - tu już było braterstwo ideologiczne, gospodarcze i jakie tam jeszcze Reichu i Italii. Mogę się oczywiście mylić, ale podejrzewałbym dostawy mułów z Włoch dla sił zbrojnych III Rzeszy, a przynajmniej na zalążki ich hodowli w Reichu.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak wspomniałeś o Włochach jako o najbliższym do kultury hodowlanej , to pomyślałem o nich. Te wspomniane przez Bjara muły GJ przybyły na Kretę na etacie dywizji. Natomiast FJ korzystali od nich lub " jeńców". Na tym ostatnim zdjęciu muła pod zasobnikiem, to patrząc na nie prowizorycznie wykonany juk, wygląda na " pożyczony" od GJ. Na zdjęciach z początku walk to kamraci zasobniki targali siłą swoich mięśni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie