Skocz do zawartości
  • 0

Zigidigi

Pytanie

Witam wszystkich. Ostatnio ''wpadł'' mi w ręce trzonek od stielhandgranate, z sygnaturą, której mam kłopot ''rozkminić'': gwiazdka sześcioramienna a'la żydowska, cyfry 44 (to zapewne rok produkcji), oraz litery ''fcc''. Byłbym wdzięczny za udzielenie mi bliższych informacji znaczenia tej sygnatury. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

P1160759.JPG

P1160766.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

W 44r to mogli se co najwyżej wysadzić tym granatem kurz z pancerza T34, albo własne porzucane tabory.

W dniu 14.08.2019 o 07:46, Zigidigi napisał:

Została znaleziona na złomie jako rączka od korby, od jakiejś rolniczej maszyny. Nie sądzę, by jakiś rolnik chciał tam umieszczać jakieś imitacje...

Widziałeś tą "korbe" dokręconą do maszyny, czy leżała na parapecie luzem do sprzedania tym co szukają militarki na złomach?  No chyba, że dałeś za to jakieś grosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, to jest to znalezisko mojego sąsiada, który lubi szperać na złomie, podobnie zresztą jak i ja. Jakieś 2-3 lata temu miałem podobną przygodę, o czym wspominałem sąsiadowi i ten, nie mając nawet pewności czy to faktycznie jest trzonek od granatu przyniósł mi by się o niego dopytać. Ot, i cała historia. Na militariach się raczej nie zna, więc o ''przekręcie'' nie ma mowy z jego strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Wybuchowa - to nie moja działka, ale kody producenckie mogę podać.

- fcc – Nier, Hermann, Metallwarenfabrik, Beierfeld w Sachsen ( Saksonia)

a - 44 - to z pewnością rok produkcji.

Co prawda, to Nier Hermann produkował lampy naftowe - ale za Adolfa musiał i granaty.

A gwiazdką to oznaczał - niechybnie - swoje produkty.

 

pzdr.

stani

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie