Jump to content

Zigidigi

Forum members
 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Zigidigi

 1. Dzięki za odpowiedź, ale ta jest na tyle enigmatyczna, że nie do końca ją rozumiem; zamek, ale do czego? Na tym odkręcanym elemencie jest wytłoczony znak + (trochę go widać na 1 zdjęciu, na tej ''wypustce'').
 2. Witam Odkrywców - Detektywów! Wszedłem w posiadanie jakiegoś ruchomego elementu, którego pochodzenia, ani przeznaczenia nie jestem w stanie ustalić, a ciekawość nie pozwala ''odpuścić''. Liczę na pomoc w jego ustaleniu.
 3. Witam Odkrywców! Podczas pobytu w U.K. czas jakiś, kupiłem na bazarze stary pas wojskowy. Tak w/g. zdjęć z internetu, to jest on brytyjski i pochodzi on z 2 wojny światowej. Wierzę, że tu być może uda mi się dzięki Wam dowiedzieć się coś więcej na jego temat... Z góry dziękuję.
 4. Czołem. ''Wyhaczyłem'' jakiś czas temu na złomie błotnik od jakiegoś pojazdu. Nie było by w tym nic frapującego, gdyby nie resztki farby koloru khaki, sugerujące militarne pochodzenie. Na wcześniejsze maile wysyłane do miłośników motocyklowych oldtimerów, nikt mi nic nie odpowiedział. Być może to nadkole od jakiegoś wózka. Niemniej, gdyby ktoś coś wiedział... - to będę wdzięczny za informację.
 5. Witam kolegę! Dziękuję za tę kompendium wiedzy. Szacun za jej zasób. Jeszcze mam pytanko o szacunkową jego wartość. Będę wdzięczny za tę informację. Pozdrawiam.
 6. Witam wszystkich miłośników białej broni. Posiadam w swoim zbiorze szpadę, która ponoć pochodzi z Anglii. Frapujące są na osłonie rękojeści insygnia w postaci monogramu i korony. Czy ktoś byłby w stanie napisać coś na ten temat?
 7. Właściwie, to jest to znalezisko mojego sąsiada, który lubi szperać na złomie, podobnie zresztą jak i ja. Jakieś 2-3 lata temu miałem podobną przygodę, o czym wspominałem sąsiadowi i ten, nie mając nawet pewności czy to faktycznie jest trzonek od granatu przyniósł mi by się o niego dopytać. Ot, i cała historia. Na militariach się raczej nie zna, więc o ''przekręcie'' nie ma mowy z jego strony.
 8. Zważywszy na to, że znaczna część w NKWD w ówczesnym czasie była Żydowskiego pochodzenia i ciągot części tej nacji do komunizmu, to rafal_etz poniekąd ma rację.
 9. Została znaleziona na złomie jako rączka od korby, od jakiejś rolniczej maszyny. Nie sądzę, by jakiś rolnik chciał tam umieszczać jakieś imitacje... P.S. Dziękuję toyotomi za rozszyfrowanie sygnatury. Pozdrawiam.
 10. Witam wszystkich. Ostatnio ''wpadł'' mi w ręce trzonek od stielhandgranate, z sygnaturą, której mam kłopot ''rozkminić'': gwiazdka sześcioramienna a'la żydowska, cyfry 44 (to zapewne rok produkcji), oraz litery ''fcc''. Byłbym wdzięczny za udzielenie mi bliższych informacji znaczenia tej sygnatury. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 11. Witam wszystkich. ''Wpadł'' mi w ręce jakiś czas temu dość leciwy szpadel, który (jak podpowiada mi intuicja) jest pochodzenia wojskowego i zapewne związany z formacją saperską. Gdyby ktoś zechciał rozwiać lub potwierdzić moje podejrzenia, tudzież udzielił bliższych informacji - to byłbym bardzo zobowiązany. Nadmienię, że mieszkam i pozyskałem ten szpadel w województwie podlaskim. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information