Jump to content
  • 0
Cichy79

Nieśmiertelniki wojsk niemieckich

Question

Witajcie, jestem na forum pierwszy raz, jeżeli wybrałem złą grupę, proszę poprawcie mnie.

Piszę z pytaniem, czy ktoś potrafi odczytać zapisy na niniejszym nieśmiertelniku oraz , gdzie mógłbym znaleźć informacje nt ruchów tych wojsk.

pozdr. Cichy

niesmiertelnik.jpg

Recommended Posts

• 1

Nie to jednostka stacjonująca w Rzeszy i szkoląca rekrutów, nowych żołnierzy jako uzupełnienia. Teoretycznie powinien trafic do jednostki liniowej o tym samym numerze, a w praktyce bywało różnie

• 0

2./ I.E.Btl. 48- 2 kompanie Infanterie Ersatz Bataillon 48 czyli 2 kompania 48 Batalionu Zapasowego Piechoty. 

5888 to numer indywidualny żołnierza,  0 to grupa  krwi.

Informacji dotyczących tejże jednostki szukaj na stronie Lexikon der Wehrmacht.

• 0

Na temat ruchów wojsk nie znajdziesz informacji, bo jest to blaszka jednostki zapasowej dostarczającej żołnierzy do tysiąca jednostek frontowych.

• 0

bjar_1:

bardzo dziękuję, ale co to znaczy? czy mam rozumieć, że było to coś na zasadzie dzisiejszej logistyki?

• 0

Bataliony zapasowe stacjonowały w Rzeszy i służyły do szkolenia rekrutów którzy z tych batalionów mieli trafic do jednostek liniowych. Teoretycznie  mieli trafic do jednostek dla których ten batalion był tworzony, w praktyce bywało różnie

• 0

bjar_1: medalik? - jaki medalik?, dam dowieszona jest Matka Boska, ale to chyba mało wnosi do sprawy.

Bardzo dziękuję Wam za podpowiedzi, ale ciągle brakuje mi odpowiedzi, wszedłem na ta stronę niemiecką, ale wybaczcie, jak dziecko we mgle, jeżeli wiecie gdzie kliknąć, jaką darowiznę zrobić :), chętnie od razu się rozliczę, ale sam nie jestem w stanie szukać w tych archiwach, dodatkowo mam  jeszcze jedna osobę - Feliks Tiboa, ur. Tczew, ale to na inny rozdział ("broniła" Normandii ).

pozdr Cichy

• 0

tzn?, uśmiech?, przepraszam za lakoniczne pytania, ale sam nie jestem w stanie w stanie znaleźć odp, dlatego szukam.

mój niemiecki nie pozwala na to , żeby biegle poruszał się po stronach niemieckich i dlatego zaproponowałem , żeby osoba , która ma biegłość w tym temacie pomogła 🙂

Cichy

• 0

Jest takie narzędzie jak translate.google.pl tam możesz sobie przetłumaczyć. Raczej nie spodziewałbym sie że ktokolwiek z nas będzie gdziekolwiek dzwonil

• 0

translator  - tak ogarniam 🙂, i bardzo dziękuję za ten link, ale bjar_1: napisał :Blaszka to pikuś - pokaż medalik. , o co z tym medalikiem chodzi, bo tylko tego nie zrozumiałem 🙂

pozdr.

• 0

Medalik katolicki i polskojęzyczny więc właściciel blaszki pewno był Polakiem wcielonym przymusowo jak wielu do WH.

• 0
Teraz, abcd napisał:

Medalik katolicki i polskojęzyczny więc właściciel blaszki pewno był Polakiem wcielonym przymusowo jak wielu do WH.

Szkopy też nosili polskojęzyczne. Pod koniec 1944 roku ze strachu to już się nad Wisłą różne rzeczy nabywało 😉

• 0

niestety nie trafione...., mój dziadek po prostu mieszkał w Tczewie i wybór był dość ograniczony, nie wchodząc w szczegóły i nie broniąc.

• 0

spokojnie, może komputera nie ogarniam :), ale jestem dość świadomą osobą , jeżeli taki medalik się do czegoś Tobie przysłuży proszę daj info.

• 0

Pytałem, bo mój brat kolekcjonuje aluminiowe medaliki. Byłem ciekaw, co to za egzemplarze.