Skocz do zawartości
  • 0

Nieśmiertelniki wojsk niemieckich


Cichy79

Pytanie

Witajcie, jestem na forum pierwszy raz, jeżeli wybrałem złą grupę, proszę poprawcie mnie.

Piszę z pytaniem, czy ktoś potrafi odczytać zapisy na niniejszym nieśmiertelniku oraz , gdzie mógłbym znaleźć informacje nt ruchów tych wojsk.

pozdr. Cichy

niesmiertelnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, abcd napisał:

Medalik katolicki i polskojęzyczny więc właściciel blaszki pewno był Polakiem wcielonym przymusowo jak wielu do WH.

Szkopy też nosili polskojęzyczne. Pod koniec 1944 roku ze strachu to już się nad Wisłą różne rzeczy nabywało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2./ I.E.Btl. 48- 2 kompanie Infanterie Ersatz Bataillon 48 czyli 2 kompania 48 Batalionu Zapasowego Piechoty. 

5888 to numer indywidualny żołnierza,  0 to grupa  krwi.

Informacji dotyczących tejże jednostki szukaj na stronie Lexikon der Wehrmacht.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bataliony zapasowe stacjonowały w Rzeszy i służyły do szkolenia rekrutów którzy z tych batalionów mieli trafic do jednostek liniowych. Teoretycznie  mieli trafic do jednostek dla których ten batalion był tworzony, w praktyce bywało różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bjar_1: medalik? - jaki medalik?, dam dowieszona jest Matka Boska, ale to chyba mało wnosi do sprawy.

Bardzo dziękuję Wam za podpowiedzi, ale ciągle brakuje mi odpowiedzi, wszedłem na ta stronę niemiecką, ale wybaczcie, jak dziecko we mgle, jeżeli wiecie gdzie kliknąć, jaką darowiznę zrobić :), chętnie od razu się rozliczę, ale sam nie jestem w stanie szukać w tych archiwach, dodatkowo mam  jeszcze jedna osobę - Feliks Tiboa, ur. Tczew, ale to na inny rozdział ("broniła" Normandii ).

pozdr Cichy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie