Skocz do zawartości
  • 1

Rosja Carska


szymon_80

Pytanie

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

A może wcale nie carskie tylko już sowieckie a więc "LAU" jak rosyjskie Ленинградское артиллерийское училище czyli Leningradzka Szkoła Artylerii powstała w 1920 r. a "X" to być może 10 rocznica funkcjonowania tejże szkoły. Tu mała uwaga, nie jestem tego w 100 % pewny, ale daję jakiś trop/namiar na dalsze poszukiwania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar, sprawdzę ale raczej to nie to. Dostałem informację, że może to być coś związane z Bułgarią ale nikt nie wie do końca co to jest. Odznaka została znaleziona razem z Żelaznym Krzyżem z I W. Ś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wziąć pod uwagę (uwaga wtręt archeo) kontekst znajdki, w grę może wchodzić Serbia, ale dokopanie się i odnalezienie wpinek, odznaczeń i orderów Królestwa Serbii z lat 1878-1918 do najłatwiejszych nie należy. 

W każdym razie mnie to jakoś tak Bałkanami bardziej trąci niż Rosją czy ZSRR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest z określeniem z jakiego kraju pochodzi, a z konkretną identyfikacją z jakiego rodzaju sił zbrojnych, to jest prawie nie możliwe. Cóż może kiedyś się wyjaśni co to takiego dokładnie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odznaka zapewne powiązana z tą jaką przedstawił tyfus.

"Знак Общества содействия начинающим литераторам, артистам, художникам и ученым"

Google Translator: "Odznaka Towarzystwa Pomocy dla początkujących pisarzy, artystów, artystów i naukowców"

2086274920_.thumb.jpg.a73970ca3303f5b103fea963884dae8b.jpg

Odznaka identyczna nie jest. Może inny producent? Do tego w tym przypadku na "X" wisi jakby "O" a na odznace szymona_80 tego nie ma. Litery mogą być skrótem od wyrazów znajdujących się w nazewnictwie tej odznaki.

 https://forums-su.com/viewtopic.php?t=711010

http://zemlyanka-war.com/rossiyskaya-imperiya/nagrady-znaki/znak-i-diplom-chlena-obshchestva-sodeystviya-nachinayushchim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie