Skocz do zawartości

Arnhem- Krajobraz po bitwie


formoza58

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 275
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

22 godziny temu, bjar_1 napisał:

Polecam odsłuch:

Dzięki Bjar, że to zapostowałeś.

Wysłuchałem, bo to moja ścisła specjalizacja od 40+ lat. Bączyk jest dobry, ponieważ jest bardzo ostrożny i nie wymądrza się zanadto; bardzo uważa na słowa i nie snuje własnych teorii, a to wielka rzadkość. Dobrze wie, co przeczytać, żeby zrobić porządny i wiarygodny podcast. Tak sobie słuchałem tego podcastu i z uśmiechem patrzyłem na moją bibliotekę książek i kwitów. Wyraźnie widać, że do tego podcastu Bączyk przeczytał zarówno „We wrześniu nie pada śnieg”, jak i „The Price of Command”. I bardzo dobrze.

Parę niedoskonałości i/lub niedopowiedzeń w tym podkaście jest, ale ogólnie jest on dobry, a nawet bardzo dobry.

Zanadto nie gloryfikowałbym tylko 1. Alianckiej Armii Powietrznodesantowej. Aż tak bardzo elitarna ona nie była, jak odnosi się wrażenie z tego podcastu. Brytyjska 1. DPD była ogólnie niedoszkolona, natomiast amerykańskie DPD nie były (bo nie zdążyły) wyszkolone w taktyce zwanej podczas II wojny MOUT, czyli w walce w terenie zurbanizowanym. Doskonale to widać w książce i/lub filmie „Kompania braci”, gdy kpt Winters ze 101. DPD spokojnie stoi sobie na ulicy i dostaje postrzał w stopę. Gdy się jest w trakcie walk ulicznych to nie stoi się na ulicy i nie gada się, tylko stosuje się kanadyjską taktykę z Ortony. Ale w tym kowbojów nie wyszkolono.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. To jest wrak amerykańskiego szybowca CG-4A. Skąd? Skąd kto woli - można sobie wybrać od USA, poprzez Europę i Afrykę aż po Birmę. Pod Arnhem CG-4A nie lądowały. Jeśli już lądowały awaryjnie z różnych powodów to jak raz nie pod Arnhem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie