Skocz do zawartości

Ma powstać polski wielozadaniowy samolot turbośmigłowy przystosowany do długich lotów patrolowych


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-05-24/ma-powstac-polski-wielozadaniowy-samolot-turbosmiglowy-przystosowany-do-dlugich-lotow-patrolowych/
Inicjatorem budowy turbośmigłowca nowej generacji ILX-34 jest Instytut Lotnictwa. Projekt ma powstać dzięki współpracy jednostek naukowych, firm z branży lotniczej, Polskiej Grupy Zbrojeniowej i partnerów zagranicznych. W czwartek, podczas 18. Polsko-Amerykańskiej Konferencji Nauki i Technologii, podpisano list intencyjny ws. projektu i przedstawiono założenia ILX-34.
W czwartek podczas 18. Polsko-Amerykańskiej Konferencji Nauki i Technologii – 100 lat współpracy nauki z przemysłem" podpisano liist intencyjny dotyczący współpracy przy realizacji budowy ILX-34. Przy tej okazji przedstawiono też ogólne założenia projektu budowy.

ILX-34 ma być innowacyjnym, wielozadaniowym samolotem turbośmigłowym nowej generacji.

Ma być przystosowany do wykonywania długotrwałych lotów patrolowych i mieć możliwość operowania z nieutwardzonych pasów startowych. W zależności od wersji wnętrze samolotu będzie mogło być dostosowane do potrzeb odbiorcy, z wykorzystaniem specjalistycznego wyposażenia" - opisuje w komunikacie Polska Grupa Zbrojeniowa.

Jak wyjaśnia, kompozytowa struktura skrzydła i usterzeń oraz nowoczesny silnik turbinowy przełożą się na mniejsze zużycie paliwa oraz niższe bezpośrednie koszty operacyjne".

Projekt będzie realizowany pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


A co ja sądzę o tym i podobnych zamierzeniach.

Wojsko testuje nowy transporter opancerzony
les05 (1097 / 87)2018-05-22 22:17:49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lekkim obrzydzeniem i przerażeniem muszę się z tobą, wyjątkowo, zgodzić...

Widać PGZ ma zbędnych -naście miliardów i żadnych sensownych zajęć na najbliższe kilka, co tłumaczyłoby takie fajerwerki.

Zastanawia mnie, co najwyżej, co w tej menażerii będą robić nasi sojusznicy zza oceanu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieksniegu (18338 / 1013) 2018-05-24 19:12:41

Amerykanie będą w tym projekcie listkiem figowym a w razie czego można będzie powiedzieć - USA zawiodło, jesteśmy rozczarowani amerykańskim podejściem, nie na taką pomoc liczyliśmy, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yety ty to jakiś prorok jesteś.Projekt, wdrożenie i uruchomienie produkcji to miliardy,nawet jak się znajdą to jeszcze trzeba znaleźć chętnych na ten towar aby wyłożoną kasę odzyskać i coś na tym zarobić.Branie się za coś takiego na przysłowiowympustym polu za stodołą" to albo filantropia albo...., no właśnie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby projekt wyszedł po za fazę konferencyjnego ględzenia, medialnego szumu i niezbyt zaawansowanej wizualizacji skoro patronem tego jest hasło 100 lat współpracy nauki z przemysłem.

O Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego to coś słyszałem ale o Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii to raczej nie, jakieś nowe musi być. Premier obiecuje mosty, to koledzy ministrowie mogą obiecać samolot super nowej generacji. Nie takie rzeczy już obiecywano.
Chyba sezon ogórkowo-urlopowy niedługo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podawała prasa, bodajże w poniedzialek, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronowało produkcji różańców przez przedsiębiorstwo z udziałem Skarbu Państwa.
Zresztą mówi się o patronacie" Ministerstwa a nie o finansowaniu"a to dwie całkowicie różne rzeczy.
Ciekawe, kto to miałby robić w fizycznym metalu" i kompozycie".
Na moje wyczucie to predzej zbuduje się u nas elektrownie atomową niż ten nowacyjny samolocik".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie