Jump to content
Sign in to follow this
bodziu000000

Luftwaffe. Ciekawostki z aukcji - część 3

Recommended Posts

Przy czym w przypadku Niemców RRH służyły do nakierowywania reflektorów przeciwlotniczych.

Share this post

Link to post
Share on other sites

Fajny temat. Czyli co - operatorzy RRH musieli podać koordynaty (jakie im się na słuch wydawały) do baterii reflektorów, a te musiały ufać, że koordynaty z grubsza są dobre i tak ustawić reflektory? O to chodziło?

Share this post

Link to post
Share on other sites
Cytat

Czyli co - operatorzy RRH musieli podać koordynaty (jakie im się na słuch wydawały) do baterii reflektorów,

Z grubsza biorąc tak. Operator manipulował tą machiną tak, by uzyskać w słuchawkach jak najgłośniejszy sygnał. W RRH akurat operatorów było dwóch, jeden naprowadzał "trąby" w płaszczyźnie poziomej, drugi w pionowej, a trzeci operator odczytywał ze specjalnego wskaźnika współrzędne celu, co im wyszły z tego ustawiania.

Share this post

Link to post
Share on other sites

Kraków Rakowice-Czyzyny Bf 109 G-6/R6 W.Nr. unknown "??+OT", III./JG 52, 1943. Source: eBay auction.

FB_IMG_1554477994656.jpg

Screenshot_20190405-112345_Samsung Internet.jpg

Share this post

Link to post
Share on other sites

Świetne zdjęcia. Skoki „na wariata” z najlepszymi przesłankami do zaplątania się w linki spadochronu. Spadochroniarstwo Ubermenschów nie dorastało do pięt spadochroniarstwu alianckiemu. I dowodów na to jest nadto, a te zdjęcia to tylko jeden z kolejnych przyczynków.

Share this post

Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
57 minut temu, leszek01 napisał:

kolejne godło

godło.jpg

Godło samolotu A1+DA

Capt.JPG

Ca.JPG

fff.JPG

Edited by Woodhaven

Share this post

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this

×
×
  • Create New...

Important Information