Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
42 minuty temu, bjar_1 napisał:

Chyba nie było sensu tego klepać, tylko wymieniali na nowe.

Dla bogaczy tak, ale gdy był kryzys materiałowy ze wszystkim (jak w USA głównie w latach 1942-43) to się klepało i kowboje klepali. Mnie to zawsze fascynuje, że śmigło powyginane w chińskie 55 udawało się wyprostować i wyprofilować do stanu, w którym jeszcze dawało toto napęd.

  • Odpowiedzi 286
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano
Teraz, Jedburgh_Ops napisał:

U fryców pod koniec wojny był problem z duraluminium

Myślę, że większy był z paliwem i wyszkolonymi pilotami. Dural można było odzyskać ze spadających w dużych ilościach alianckich viermotów. 

Napisano
13 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

Super zdjęcie.

Pytanie do fanów/speców LW: Czy szkopstwo regenerowało takie śmigła do normalnej postaci? Pytanie ciekawostkowe, bo np. na początku wojny - gdy w USA była masakryczna bieda z lotniczym duraluminium - to firma Hamilton Standard prostowała i od nowa profilowała śmigła po lądowaniach na brzuchu. Mieli do tego specjalne maszyny. U fryców pod koniec wojny był problem z duraluminium, więc pytanie, czy też w podobny sposób regenerowali powyginane śmigła?

Coś wiadomo o tym?

Zapomniałem dodać, że Pratt & Whitney też prostował zmasakrowane śmigła podczas II wojny, gdy był dramatyczny kryzys materiałowy i gdy była społeczna, ogólnonarodowa zbiórka w USA całego sprzętu domowego wykonanego z aluminium. Dziewięć lat pracowałem dla Pratt & Whitney i Pratt & Whitney Canada to parę fajnych historycznych rzeczy sobie załatwiłem w tym czasie, w tym notatkę ze zdjęciem o prostowaniu śmigieł podczas II w.ś. po lądowaniach na brzuchu.

Dlatego tak mnie ciekawi, czy frycownia też to robiła?

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...
Napisano

Znalezisko amerykańskiej 5. Dywizji Pancernej. Wjechali do Luksemburga, czy jak kto woli wyzwolili go, 11 września 1944 r. weszli do jakiegoś budynku, a tam były rozłożone fabrycznie nowe szybowce.

image.thumb.jpeg.c6fc49f66fff99023c5fddfba2a67002.jpeg

  • 3 months later...
Napisano
1 godzinę temu, bjar_1 napisał:

586334613_1944252792965413_1700253821867300712_n.jpg

589483796_1944252822965410_6451660744472185301_n.jpg

590468976_1944252806298745_4223038125965407884_n.jpg

Afryka. Podczas wojny major USAAF napisał artykuł, jak alianci w Afryce dziwili się, że szkopskie czołgi ciągle popylają do przodu i skąd one wciąż biorą paliwo, skoro alianckie samoloty kasują szkopom ciężarówki? Nie kapnęli się, że to szybowce dowożą to paliwo. Zorientowali się dopiero wtedy, gdy znaleźli taki szkopski szybowiec-cysternę.

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie