Skocz do zawartości

figury (pozornie) niemożliwe... vol. 4


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
sam podziwiam;)
Po prostu zastanawia mnie ta lawina troski o wszystko, która runęła po wygranej prawicy. Jakoś za poprzedniej zmiany tylu zatroskanych o stan armii, atmosfery, finansów a czasu i powodów do narzekania było dużo więcej, nie widziałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska sprzedała ponad 3,5 mln uprawnień do emisji CO2 po 9,88 euro. To na razie najwyższa cena uzyskana w tegorocznych polskich aukcjach CO2. W 2012 Polska sprzedała prawo za 40 mln euro. To było 10-krotnie mniej od ówczesnej ceny rynkowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki z tego morał?

Że pozbyliśmy się ezpłatnych" opcji, za które teraz energetyka zapłaci.

Że dla budżetu państwa im droższa opcja, tym lepiej- więcej można uzyskać ze sprzedaży.

Przypomnę Ci, że Tchórzewski @ S-ka właśnie opcjami CO2 uzasadnia podwyżki.


PS Widziałem wyliczenia, że w 2018 rząd planuje uzyskać ze sprzedaży opcji c.a. 1,2 mld euro.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 18:35 04-12-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I, że niby co z tego ma wynikać?

Po pierwsze primo- i tak końcowy użytkownik energii zostanie kosztami obciążony.

Po drugie primo- wbrew obiegowym opinią, jakby nie liczyć, to nasza socjalistyczna Ojczyzna wcale tak dobrze pod tym względem nie wygląda. A w sumie to gorzej niż średnio, bo mamy 19 pozycję na 28 państw. W przyroście bezwzględnym, liczonym od 1990 dla odmiany mamy 5 miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie