Skocz do zawartości

Podkarpacki projekt TKS


hansm111

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszesz coś więcej o tym projekcie? Na przykład skąd pozyskaliście oryginalne fragmenty pancerza? Dokumentację odtwarzacie samodzielnie czy korzystacie z już istniejącej? Pozdrawiam z Rzeszowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie wierze :)
hansm111 napisz coś więcej, jakie części będziecie jeszcze dokręcać ? jaka jest historia tego TKS-a ? jak trafił do muzeum ? jestem w niedziele w Sokołowie :) też pozdrawiam z Rzeszowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne elementy w większości pochodzą z dwóch tankietek ,które we wrześniu 39 zostały na terenie naszej gminy z powodu zużycia kół jezdnych. Obie tankietki były częścią 61 samodzielnej kompanii czołgów rozpoznawczych , która po bitwie o Kolbuszową dostała rozkaz o przemarszu za San.Reszta oryginalnych elementów pochodzi z wymian branżowych" ;) i złomowisk Podkarpacia i Lubelszczyzny. Pojazd zamierzamy odbudować w 100 procentach :) . Posiadamy dodatkowo kilkanaście oryginalnych elementów ,między innymi silnik,blachy górnego pancerza,jedną oryginalną gąsienicę(120 ogniw) .Cały czas trwają poszukiwania reszty brakujących oryginalnych elementów.Prace rekonstrukcyjne prowadzi Krzysztof Barłowski z Rzeszowa . Całość projektu jest finansowana ze środków prywatnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba najciekawsza sprawa :) chociaż nie w temacie.
Jest tam również tylna blacha z Vickersa. Ale ciekawe jest to że blacha ma wczesny kamuflaż. Ale jeszcze ciekawsze jest to, że układ plam jest identyczny (jak mi się wydaje) jak na Vickersie ze zdjęcia nad blachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_RZ koło jest z Boforsa p-lot ale zamek jest z Panzer 4 ,zamek (łoże)jest postawione na przeciwko łoża od boforsa p-panc aby pokazać symbolicznie nierównowagę siły ognia niemieckiej i polskiej broni pancernej ;). Łoże ygrysa" ma nr 248 ,ten sam wzór można znaleźć na zdjęciach z Bovington,nie ma 100% pewności czy jeździło w królewskim",Ja stawiam raczej na jedynkę"(łoże znalezione koło Kraśnika)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie