Jump to content
  • 0

Skoda 1200


adzik17

Question

Witam. Chciałem skorzystać z Waszej pomocy co dalej zrobić z tym zabytkiem, który trafił na złom. Ja się odrestaurowaniem nie zajmuję, jednak nie chcę żeby ten kawałek historii został pocięty na kawałki. Na aukcję typu allegro wydaje mi się, iż nie opłaca się tego pojazdu wystawiać Może ma ktoś jakieś namiary do osoby w Polsce bądź za granicą albo nawet muzeum które byłoby zainteresowane nabyciem tego egzemplarza. Jest to Skoda 1200 z 1953 r. Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

Ogłoszenie do branżowych pism, np. Automobilista. Szukac po stronach miłośników starych aut Skoda. Bazary typu moto weteran. Tylko nie na złom! Z tego się jeszcze coś wykroi, chocby na części. Co do wyceny, to nie jest łatwo - jeden wyrzuci np cały gaźnik na śmieci a drugi za samą przepustnicę da 100, bo akurat mu takiej brakuje. Tak jest ze wszystkimi elementami.I tak jest ze starymi autami/motocyklami - trzeba trafic amatora.
Link to comment
Share on other sites

Fajne auto. Co prawda interesuję się wyłącznie busami T1 spod znaku VW, ale gdybym coś takiego trafił na złomie, bez wahania zanabyłbym sobie takie coś. Choćby po to, aby zarobić na tym. Klienci na to auto na pewno się znajdą, a i cena będzie bardzo satysfakcjonująca.
Link to comment
Share on other sites

Miałem kiedyś identyczną, nawet kolor taki sam. Mechanicznie prościzna-wszystko pasowało od Octavii (tej starej typ 440) a większość części można jeszcze było przy odrobinie starań kupić. Karoseryjnie-bez problemów. Buda, z grubej blachy, zamontowana na dwóch poprzeczkach na podwoziu, którego szkieletem jest rura wewnątrz której biegnie wał napędowy, tylny most łamany, podłoga jak w tramwaju-płaska. Buda daje się w całości zdjąć-zostaje podwozie z silnikiem, skrzynią, wałem napędowym i tylnym mostem na kołach.
Warsztatowiec sobie poradzi ze wszystkim. Trzeba czasu i cierpliwości. Myślę, że za południową granicą nie ma problemu z częściami.
I faktycznie szkoda na złom.

C.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information