Skocz do zawartości

betonowe okopy


lucjanl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.
Mam pytanie gdzie i po co były stosowane okopy wykonane z betonu dość głębokie 170-180cm.Znalazłem to przypadkowo w lesie jest tego mnóstwo na bardzo małym terenie.Widać że komuś zależało na zatarciu śladów.Nie mam pojęcia co tam mogło się znajdować,w środku lasu są duże słupy po bramie jak by zakładowej wszystkie budynki są wysadzone,zostały tylko doły ,gruz,okopy,nasyp kolejowy i betonowa podstawa od działa.
Szczególnie zależy mi na informacji o tych okopach z betonu nigdy wcześniej nie widziałem betonowych okopów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza ale te okopy znajdują się ta terenach poniemieckich i ich usytuowanie nie wskazuje na okopy ćwiczebne(to nigdy nie był poligon),to wygląda bardziej że służyło do obrony tych wysadzonych budynków(fabryki)Przepraszam że jeszcze nie dodałem zdjęć ale nie mam czasu żeby tam pojechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terenach fabrycznych też występują,szczególnie tych o profilu zbrojeniowym.I niekoniecznie do obrony,co choćby jako szczelina przeciwlotnicza.Ale bez tego o czym pisał MarcinP,to można se gdybać.
Takie oszalowane betonem okopy/stanowiska można spotkać choćby przed jednostką wojskową(byłe Biuro Szyfrów BS-4) w Lesie Kabackim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to na 5 zdjęciu czy to jest podstawa do działka flak?"
Nie,wygląda na zdekompletowany schron wartowniczy.

Więcej info jest w google,a czy warto szukać to się dowiesz jak wypierniczysz ziemie i gruz z tej nory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem całą grafikę w google i nie ma takich schronów!
Proszę się przyjrzeć na 5 zdjęciu tam nic nie jest wysadzone czy odkute,wygląda jak zaszalowane i odlane Panie VIS.
Proszę o wypowiedz fachowców co jest na 5 zdjęciu.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
W dniu 22.02.2017 o 12:39, lucjanl napisał:

Przejrzałem całą grafikę w google i nie ma takich schronów!
Proszę się przyjrzeć na 5 zdjęciu tam nic nie jest wysadzone czy odkute,wygląda jak zaszalowane i odlane Panie VIS.
Proszę o wypowiedz fachowców co jest na 5 zdjęciu.
Pozdrawiam

@lucjanl

Ostatnio przez przypadek natrafiłem na ten beton.
Tak, jak napisał vis1939, to są pozostałości niemieckiego schronu wartowniczego Splitterschutzzelle.

Pozdrawiam,
CoVoX

Splitterschutzzelle.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie