Jump to content

kochanka komendanta Festung Breslau


Recommended Posts

Ryszard Majewski w swojej książce Wrocław godzina 0 podaje informacje, że Herman Niechow negocjując warunki kapitulacji bardziej miał na uwadze los swojej kochanki niż żołnierzy z garnizonu. I jak to się dziś ma do zdania, że był to tak niezłomny dowodca ?
Jak dla mnie to zwykły dziwkarz I może kolaborant, bo kobieta ta była narodowości radzieckiej.
Link to comment
Share on other sites

To teraz mi powiedz misiu puszysty jak się kogoś pakuje do samolotu, który nie ląduje? Tzn ja wiem, że się da i jak się to robi, a jak się to robiło w maju 1945?
Bo od zajęcia obu wrocławskich lotnisk w twierdzy nie wylądował żaden samolot. A przynajmniej nie wylądował w taki sposób żeby móc również odlecieć.
Link to comment
Share on other sites

w zadnej z tych wymienionych pozycji nie ma ani slowa o gustach Niechofa I jego radzieckich kochankach
wszyscy wyslawiaja tylko jaki to nie byl bohaterski obronca faszyzmu , ktory do samego konca szafowal krwia walczacych obu stron I tych co byli w niewoli
a gdy przyszlo do obgadywania warunkow kapitulacji to rozczulal sie nad losem swojej kochanki a nie zolnierzy , ktorzy zamiast wrucic do domow z wojny pomaszerowali na wschod
Link to comment
Share on other sites

wirakocza (177 / 1) 2016-12-07 10:46:46

Zanim do Lotnictwa po...leci.

Widzisz- w paru miejscach wspominany jest Ju-52, który miał 10.IV.1945 zabrać z FB dwudziestu dwóch rannych. Tyle, że zazwyczaj wspomina się o tym dodając Wg nie do końca pewnych źródeł" lub Wg nie do końca sprawdzonych źródeł".

Lenia mam i nie chce mi się iść sprawdzić, czy A&N cokolwiek o tym wspominają- lepiej niech się Leuthen ruszy :-)

Jednym pewnym wylotem jest Stoch 156 z Hanke na pokładzie.PS Marecki- wszyscy wyslawiaja tylko jaki to nie byl bohaterski obronca faszyzmu"
Nie bardzo rozumiem, kogo masz na myśli pisząc WSZYSCY. W część pamiętników z FB dość jasno jest napisane, że zmiana na miejscu komendanta wywołała popłoch i przerażenie wśród obrońców- domyślali się, że N będzie starał się do końca wypełnić rozkaz AH. Tyle, że od takiego stosunku jeszcze daleko do WYSŁAWIANIA jego bohaterstwa, już bardziej... bezmyślności i zaślepienia.
Link to comment
Share on other sites

Ale czego....

Nie bez powodu Leuthena wywołałem do tablicy- ma dostęp do materiałów, o których my nawet nie wiemy :-( Wiesz- on trzyma na strychu np archiwum Werwolfu...

A jeszcze bardziej serio- HN, w swoich wspomnieniach nic o swoich stosunkach damsko-męskich nie pisze...
W tych książkach wspomnieniowych z FB, które u mnie na półkach stoją, także nic o upodobaniach HN nie ma...

Z drugiej strony zapewne można dotrzeć do wspomnień, z czasów uzgodnień kapitulacji, napisanych przez drugą stronę.
Link to comment
Share on other sites

wirakocza - chodzi mi tylko jak niemieckie ziomkostwa w bylym rfn gloryfikowali niechofa po wydaniu jego ksiazki festung breslal , w dupie mieli ze w wyniku ewakuacji zginelo prawie pol miliona dzieci , starcow I kobiet , w dupie mieli ze zniklo z powierzchni ziemi miasto
liczyla sie tylko faszystowska idea
a jak naprawde to jest ? sam widzisz , general martwi sie o kochanke , rzesza upadla
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information