Skocz do zawartości
  • 0

ORZEŁEK


basic

Pytanie

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myślałem, że nie będzie łatwo :)

Załączam troszkę lepsze zdjęcia. Widać wymiary i trochę więcej szczegółów.
Po weekendzie będę w stanie wrzucić profesjonalne foto. Dużo ciemnej patyny przysłania ładnie wykonane detale.

Mój pradziadek (po którym ostał mi się ten orzełek) przed wojną służył w Korpusie Ochrony Pogranicza jako kapral. Stąd próba powiązania. Potem jednak trochę podróżował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyfus, Mój błąd. Po kilku godzinach i tysiącach zdjęć mi się krzyczeć chciało.

Orzełek pozwiązałem z Korpusem Ochrony Pogranicza, bo pradziadek służył tam jako kapral przed wojną. Potem dużo podróżował.

Spodziewałem się problemów z bliższą identyfikacją tego orzełka. Załączam dodatkowe zdjęcie gdzie widać wymiary. W weekend będę w stanie zrobić profesjonalne foto. Orzełęk bardzo ładnie wykonany, dużo detali słabo widocznych na zdjęciu przez ciemną patyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia jest to tzw biżuteria patriotyczna. Datowanie jednak jest inne. Pierwsze typowanie klasyfikuje się w biżuterii patriotycznej produkowanej w Poznaniu, orły te w momencie wybuchu Powstania Wielkopolskiego masowo znalazły się na czapkach powstańców. Drugie typowanie to biżuteria patriotyczna wzorowana na tzw orle beselerowskim. Oba typy umiejscawiają tego orła w latach 1917-1919. Osobiście stawiam na pierwszą opcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie