Skocz do zawartości

Remont Vickersa


pepsijames

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej o tej stuacji na zdjęciach ? Wg rodziny, która udostępniła mi te zdjęcia, są to kolejowe warsztaty naprawcze w parowozowni w Skierniewicach. Tam podobno ojciec właściciela zdjęć uczył się na mechanika. Jednak wnętrza nie pasują do rzeczonej parowozowni... :(

https://zapodaj.net/4ba32c2bdad82.jpg.html
https://zapodaj.net/4a0cad67d9554.jpg.html
https://zapodaj.net/453841fe236b4.jpg.html
https://zapodaj.net/279d5071a2fe4.jpg.html
  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Napisano
http://zapodaj.net/4ba32c2bdad82.jpg.html
http://zapodaj.net/4a0cad67d9554.jpg.html
http://zapodaj.net/453841fe236b4.jpg.html
http://zapodaj.net/279d5071a2fe4.jpg.html
Napisano
Ciekawe zdjęcia, widzę po raz pierwszy. Co do czasu wykonania i miejsca pewnie miałbym coś do powiedzenia. Poczekam jednak aż wypowie się ktoś bardziej kompetentny. Jeśli ktoś siedzi w temacie przedwojennej broni pancernej raczej nie będzie mieć problemów z podaniem bardziej precyzyjnej informacji.
Napisano
Być może zdjęcia przedstawiają operacje modernizacje tz. wymianę silników.

Patrząc na zdjęcie gdzie widać motocykle przychodzi mi namyśl zakłady PZInz Czechowice lub w Warszawie.

Dla tych bez bez fantazji tylko z znajomością tematu -

Do 1937 r Vickers`y były oznaczone numerami 1354-1361 oraz 1462-1491.
Napisano
Co do miejsca to na pewno nie są to warsztaty kolejowe w Skierniewicach. Co do czasu to proszę zwrócić uwagę na tak zwany japoński" kamuflaż rzeczonego Vickersa obowiązujący bodajże w latach 1932-1936 oraz skórzane kurtki wz. 36 i berety wz. 37 (wprowadzone w sierpniu tegoż roku) a wiec moim zdaniem zdjęcia (a wszystko wskazuje iż są to zdjęcia z jednej serii) wykonano w 1937 r. podczas jakiejś naprawy głównej (generalnej) Vickersa. Gdzie, tego nie wiem, ale pozostaję przy tym że na pewno nie w warsztatach kolejowych.
Napisano
Wygląda mi to na warsztaty batalionu pancernego/dywizjonu samochodowego.

1. Wszystkie pojazdy (motocykle, Ford ez wody") z rejestracjami wojskowymi.
2. Mała skala przedsięwzięcia, wszystko pod jednym dachem (zaraz za czołgiem jest elektrotechnika). Hala przebudowana ze starej, znacznie mniejszej.
Napisano
Zgadzam się w pełni z wypowiedzią Kolegi jotes a więc w grę wchodziły by warsztaty 3 Batalionu Pancernego w Warszawie (do 1937 r.) oraz warsztaty 2 Batalionu Pancernego w Żurawicy bądź Centrum Wyszkolenia Broni Pancernej w Modlinie któremu to podlegał 11 Batalion Pancerny.
Napisano
Edmundo - co do warsztatów kolejowych, zgoda. Ale fotografia wykonana z całą pewnością nie później niż wiosną 1935 r. Kurtki to raczej słaby trop.

Jotes - a gdzie taka wielgaśna hala miała by się pomieścić na terenie Cytadeli w Modlinie? Ew. gdzieś poza jej terenem, ale nic mi nie wiadomo na ten temat. Fort Wola ani Konwiktorska też mi nie pasują - chyba, że masz już coś konkretnego na myśli?

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie