Skocz do zawartości

Flotylla Rzeczna MW 1920- 1939


Rekomendowane odpowiedzi

Ja również się cieszę, bowiem w temacie Flotylli wrzuciłem już chyba full, a to jest jak wspomniałem miła niespodzianka... Szukam, wertuję odnośnie tego 1 dywizjonu Flotylli Wiślanej, ale nie ma nic konkretnego, poza tym, ze jest w czym wybierać odnosnie statków uzbrojonych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Odnośnie 2017-06-18 22:44:42 - dwa monitory i statek.
''Warszawa''i ''Horodyszcze''.
Są zdjęcia z dziobu tak wyglądającego ''Horodyszcze'' z widocznym kawałkiem tak wyglądającego ''Warszawa'' oraz ze statku stojącego obok na oba tak wyglądające monitory.
Statek ?
Po utworzeniu 1 dywizjonu (monitorów) we wrześniu 1920 roku jego statkiem sztabowym został ''Wisła''. Wg etatu pokojowego z listopada 1920 ''Wisła'' jest poza dywizjonem.
W tym czasie statkiem sztabowym Flotylli Wiślanej był ''Warneńczyk'' (ex ''Pfeil''). Powojenny ''Julian Marchlewski'' ex ''Warneńczyk'' jest podobny ale czy to te same ''Warneńczyki'' ?
Tak więc nie ''Sierpinek'', a ''Wisła'' lub ''Warneńczyk''.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2017-05-20, 12:09:41
Monitor wygląda na ''Pińsk'', ten co na zdjęciu z 2016-09-28 00:49:41, w towarzystwie ''Admirała Sierpinka''.
Wg. zdjęcia (z innymi jednostkami) w książce J.W.Dyskanta ''Wojenne flotylle wiślane'' zabudowa w tle to Świecie, a rzeka to Czarna Woda (Wda). I to jest możliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ja to zdjęcie, tyle, że okładkowe z Wiarusa" zamieściłem wcześniej, nawet pytałeś mi się o szczegół zasłonięty choreografią okładki. Powtórzyłem teraz to zdjęcie z podobnym opisem, dokładniejsze i bardziej rozbudowane. Faktycznie, brak dodatków burtowych" znajdujących się w pobliżu aparatów torpedowych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
To jest możliwe, gdyż hydrogliser pojawia się na stanie flotylli w 1925 roku.
Na ostatniej fotce w tle są kanonierki przed zabudową pomostów ,możliwe że 1924. Rok później zabudowany był na ''Piłsudskim''.
Trzecie zdjęcie od dołu, - na pokładzie ''Torunia''.
Ktoś odczyta co pisze na dziobie następnego monitora ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie