Skocz do zawartości

srebrna moneta


kostuch66

Rekomendowane odpowiedzi

Monetek miedzianych nie wyczyściś, jak znajdziesz w dobrym stanie to możesz jedynie co to nadać im większej czytelności i blysku czyli zakonserwować ją. A jak znajdziesz szrot to nic z nią nie zrobisz. Włóż ją do oliwy z okiwek (prawie w kazdym markecie ją dostaniesz) i zostaw ją tam na około tydzień a zobaczysz efekty. Im dłużej poleży tym lepiej z monetą nic się nie stanie. Ja tak zawsze robię i monetka się robi ładniejsza. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak 3-5 dni mocze jesli chodzi o miedziaki a sorry ze nie przeczytalem twojego tematu ze masz srebna monete. Na srebro to najlepszym sposobem by je oczyscic jest wrzucenie w ocet i wyjmij monete po okolo 12 godz. zejdzie ci wtedy wiekszosc osadu z niej. A rzeby ja dopiescic do polysku polecam ci kupic filc do czyszczenia z zakaczonym koncem wejscia pod wiertarke. Moczysz minetke w wodzie co jakis czas i caly czas czyscisz az bedziebsi blyszczec. Wdlg. Mnie to jest najlepsza metoda na srebne monety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypalić ogniem a potem Boschem lub dremelkiem. Jak jeszcze nie będzie się świecić jak psu dzwonki - to szczota stalowa na wiertarze i zajechać aż do zgonu... monety lub operatora.

a na serio - miszczu... weź naprawdę przejrzyj zasoby Forum na ten temat. Może czegoś się nauczysz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj zmyć patyczkiem do uszu a nawet wykałaczką, zwilżonym lekko w fosolu. Cierpliwie, delikatnie i powoli- to podstawa. Zacznij tam gdzie najwięcej zanieczyszczona nie mocząc miejsc bez osadu.
ps
Rutus22 zdziwisz się jak można ładnie doczyścić miedziaki nie niszcząc ich tak jak ty to proponujesz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie